• Хотинські вісті

Керівника «Злагоди» Валерія Філіпчука нагородили медаллю «Вдячна Буковина»З нагоди Дня Незалежності України Почесною відзнакою Чернівецької облдержадміністрації та облради за сумлінну працю, високий професіоналізм та відданість справі медаллю «Вдячна Буковина» нагороджено директора ТзОВ «Злагода» Валерія Івановича Філіпчука. Це один із успішних фермерів, який на власному прикладі довів, що фермерство, як форма господарювання, може розвиватися і процвітати.


Справа – у спадок

Валерій Філіпчук очолює товариство з обмеженою відповідальністю «Злагода», що у Рукшині, понад сім років. Фермерську справу йому у спадок передав батько – відомий на Хотинщині аграрій Іван Георгійович Філіпчук, який усе своє життя присвятив праці на землі. Хоч його уже нема серед живих, проте батьківські настанови назавжди укорінилися у синову душу, а ази агрономії стали добрим підгрунтям для успішного господарювання та нових досягнень.


ТзОВ «Злагода» створене у 2000 році. На той час у його користуванні були дві тисячі гектарів орендованої землі. Проте щороку деякі орендодавці забирають свої паї. Нині в обробітку господарства залишилося 650 га, але жоден клаптик поля не пустує, всі землі в обробітку. Сіють у рівних частинах пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою, ячмінь та ріпак.


Урожай – «коби не гірше»

Нещодавно тут завершили жнива зернових культур.

– На жаль, урожай, як і в минулому році, не видався високим, – зазначив Валерій Іванович. – Торік посіви пошкодив град та буревії, а цьогоріч значну частину знищили весняні заморозки, згодом – посуха. Навіть місяць проливних дощів не зміг урятувати ситуацію, бо період вегетації ячменю на той час уже минув. Проте результат, як кажуть, «коби не гірше». Зібрали по 3,5 тонни пшениці та ячменю і 2 тонни ріпаку.

Нині господарство готує фундамент під урожай 2021 року – триває посів ріпаку, а також підготовка ріллі під озимі культури.


Колектив – надійний і завзятий

До речі, за словами керівника, матеріально-технічна база «Злагоди» повністю оновлена, адже якісний обробіток грунту залежить від потужної сучасної техніки. Тож розширили свій автопарк потужнішими, комфортнішими і продуктивнішими імпортними тракторами і комбайнами марок «John Deere», «Сase» та «Claas», є грунтообробні агрегати та комплекс сівалок. Водії-оператори самотужки освоїли нову техніку.


«У порівнянні з МТЗ – це небо й земля, – зазначають працівники. – Ці трактори набагато надійніші, легші в експлуатації та комфортніші. Тут менше треба тиснути на педалі, тому що все автоматизовано, все під рукою. Є кондиціонер, підрулювач, навігація».


За справність транспорту відповідають механізатори Денис Пістружак та Андрій Варварюк. На кожного з них Валерій Іванович може покластися, як на самого себе, бо вони працьовиті та сумлінні.


Загалом у колективі злагоджено трудяться одинадцятеро чоловік, усі молоді, дружні та завзяті. Для співробітників у «Злагоді» створені гідні умови праці: зокрема, є кімната відпочинку, роздягальня, душова, їдальня (надається одноразове безкоштовне харчування).


Із пайовиками розраховуються вчасно

Завдяки наполегливій праці та доброзичливому ставленню до людей-трудівників В. І. Філіпчук має заслужений авторитет і повагу не лише у колективі, а й серед власників земельних паїв. Останні зазначають, що з ними завжди вчасно та у повному обсязі розраховуються за оренду землі, тому й продовжують дію договорів на оренду своїх ділянок.


Нині саме відбувається видача зерна. На току пайовиків зустрічає комірник, завскладом Олександр Мариняк.


– Форму розрахунку люди обирають самі, тобто за їхнім бажанням видаємо орендну плату «натурою» або ж готівкою, – пояснює Олександр Васильович. – Цьогоріч у зв’язку з низькою врожайністю зернових ходять чутки про можливе зростання цін на хліб, мабуть, тому більшість просять дати розрахунок пшеницею.


У планах – створення птахоферми

В. І. Філіпчук – ініціативний, вимогливий керівник, у першу чергу до себе. Він дбає про землю, і про людей, уміє проаналізувати і спрогнозувати події. Уже нині аграрій передбачає, що зі зменшенням кількості орендованих земель варто розширювати напрямки діяльності товариства.


У планах директора – створення птахоферми. Для цього розпочали реконструювати одне з приміщень господарства під пташник. А вже наступного року сподіваються реалізувати бізнес-проєкт та започаткувати вирощування індиків.


Син продовжить династію хліборобівВалерій Іванович зізнається, що не все вдається одразу, будь-яка справа потребує умінь, навичок та неймовірних зусиль. Проте завжди в усіх життєвих ситуаціях він відчуває підтримку дружини Світлани, яка є надійним тилом удома.


Старший син Дмитро обрав іншу стежину у житті – він державний службовець. А от менший Михайлик завжди поряд із батьком. Йому лише ось-ось виповниться одинадцять, а він уже вміє керувати автомобілем, трактором, розбирається в інструментах, докладно знає про посіви, урожайність та обробіток на полях «Злагоди». Тож як виросте – стане справжнім помічником та послідовником батька, продовжить династію хліборобів Філіпчуків. Мабуть, у цьому і секрет успіху фермерського господарства, бо це – сімейна справа.


Як бачимо, медаль «Вдячна Буковина» – цілком заслужена нагорода, адже Валерій Іванович разом зі своїм колективом рік за роком наполегливо та самовіддано працюють на полях, щоб у кожній оселі був хліб і до хліба. Тож бажаємо вам, шановні хлібороби, хай ваші серця зігріває тепло людської подяки за добрі справи, а праця обов’язково заколоситься щедрою нивою успіху!

103 views0 comments