• Хотинські вісті

Квіти хотинчанки стали окрасою осель та весільних церемоній навіть за кордоном
Наш край – багатий на талановитих людей. Для багатьох з них рукоділля – це можливість відволіктися від проблем та негативу, поринути у світ фантазії. А ще може стати підробітком, роботою до душі.


«Хотинські вісті» продовжують публікувати цікаві історії про талановитих краян. Деяких майстринь та майстрів знають у Чернівцях, у Києві і навіть за кордоном, але вони маловідомі на Хотинщині.


Вишукані вироби Вероніки Янішевської з Хотина прикрашають оселі, весільні церемонії, торгівельні центри у різних містах України, а також в Італії, Іспанії, Франції, Швейцарії.

Виготовляє вона і квіти-торшери.


Вероніка – колишня держслужбовиця, багато років пропрацювала у соціальній сфері, в освіті. Каже, що коли нелегка ноша відповідальності державної роботи та морального обезсилення від неї стала тягарем, вона вирішила знайти роботу для душі.


– Я – оптиміст, тому намагаюся відійти від негативу, рутини. З цієї причини покинула роботу головного бухгалтера, – розповідає Вероніка. – І саме тоді, два роки тому, натрапила в Інтернеті на фото чудових великих квітів, виготовлених з ізолону (спеціальний матеріал для створення декоративних виробів). Одразу захотіла спробувати зробити для себе такі квітки. Потім почала дарувати знайомим та рідним свої вироби, і з часом їх почали купувати на подарунок. Так і виникла ідея вчитись далі, розвиватись у цій сфері.


– Як навчились робити таку красу і де шукаєте натхнення?


– У мережі достатньо багато інформації, потрібно лише мати бажання. Я вчилась сама і на практиці відточувала майстерність. Почала з квітів, адже дуже їх люблю, у мене вдома живих дуже багато. А ще з дитинства полюбляла рукоділля, відвідувала різні гуртки, тому і ця справа дається легко, – запевняє вона. – Натхнення приходить, коли побачу якусь гарну картинку, одразу хочеться відтворити її. Також зараз, коли вже маю замовників, то вони самі надсилають мені зразки того, що хочуть.


– А скільки часу потрібно, щоб виготовити такі квіти?


– Це залежить від складності квітки. Якщо прості, наприклад троянди, то 2 дні. А складніші – хризантеми чи півонії – 3–4 дні, адже для них необхідно виготовити понад 200 пелюсток. Якщо хочеться надати квітам більш реалістичний вигляд, тоді тоную їх, і це також займає багато часу. Взагалі, дуже скрупульозно виконую цю роботу. Є майстри, що можуть за день зробити 3–4 квітки, але я прагну, щоб усе було якісно та акуратно, – зауважує Вероніка.


– У яких країнах є ваші роботи?


– Багато робіт в Італії, оскільки деякий час я гостювала у мами, яка там працює і живе. Там виготовляла квіти, які купували на подарунок. Замовляли також незнайомі люди з Румунії, Франції, Швейцарії через Інстаграм та Фейсбук.

На мою сторінку у Фейсбуці підписані багато людей з різних куточків світу: з Індонезії, Шрі-Ланки, Бразилії та інших країн. І останнім часом чимало запитів, щоб навчила робити такі квіти. Цікавість до такої справи зростає. Хоча у Хотині мало хто знає, що я таким займаюсь, а дехто думає, що це несерйозно.


Окрім великих декоративних квіток майстриня виготовляє і квіти-торшери, які випромінюють ніжне, м’яке світло, що чудово підходить для дитячої кімнати чи спальні.


– Люблю ввечері вимкнути світло всюди у домі, засвітити такий торшер і милуватися ним. Це дуже заспокоює, додає затишку, створює романтичну атмосферу. Але фотографії усього цього не передають, адже багато клієнтів кажуть, що «наживо» такі світильники ще гарніші, – ділиться Вероніка.

Також ми поцікавились, як змінилось життя майстрині в умовах карантину?


– Як уже зазначала, я – оптиміст, тому не оточую себе негативом. Вірю, що зовсім скоро ситуація зміниться, епідемія піде на спад, і усе буде добре, – переконана Вероніка. – Звичайно, я та усі мої рідні дотримуємося карантину, і замовлень зараз поменшало. Проте не засмучуюсь, адже виготовлення квітів для мене – справа для душі, а вже потім заробіток.

Приємно, коли мої старання приносять радість іншим людям. Це зараз головне – цінувати те, що ми маємо, і радіти кожному дню.

А також дякувати Богу, що живемо у такому маленькому місті, де у багатьох є можливість вийти на подвір’я, насолоджуватися красою природи навіть у себе вдома. Думаю, тим хто переживає карантин у великому місті, набагато важче, – вважає Вероніка.

Фото надані майстринею.

59 views0 comments