• Хотинські вісті

Карантин, так карантин. Як провести його з користю?


Пропонуємо підбірку ресурсів для самоосвіти дітей та дорослих


Оскільки всеукраїнський карантин ще продовжено на майже місяць – до 24 квітня, актуальним залишається питання: чим зайняти себе та дітей, а також відволіктися від проблем насущних, наприклад діри у сімейному бюджеті, та поганих новин.


Чимало з тих, у кого з’явилося більше вільного часу, вирішує зайнятися самоосвітою. Це нині важливо і для дітей, і для дорослих, багатьом допомагає у працевлаштуванні. Але часто на таке просто не вистачає часу. Карантин – чудова можливість надолужити втрачений час та можливості.


Отже, кореспонденти «Хотинських вістей» разом з освітянами підібрали безкоштовні онлайн-сервіси для дітей, школярів, студентів і навіть дорослих.


– Зараз у мережі є досить багато різноманітних онлайн-курсів як для дітей, так і для педагогів. Проте багато з них звичайні, не структуровані, не дуже цікаві, але є й дійсно круті, – розповідає Тетяна Юрчак, педагог-організатор Хотинської гімназії. – Мій улюблений сайт prometheus.org.ua, де навчання поділене за циклами. Англійська, аналіз даних, громадянська освіта, підвищення кваліфікації вчителів, підготовка до ЗНО, підприємництво, програмування. Тут кожен знайде для себе щось цікаве, сайт дуже зручний для молоді, має свій канал в Телеграм, а також додаток для смартфону.

Prometheus – перша платформа масових відкритих онлайн-курсів та найбільший проєкт безкоштовної освіти для всіх в Україні. На сайті можна знайти такі види онлайн-курсів, як: «Українська за 27 уроків», «Англійська для медіаграмотності», «Дизайн-мислення в школі», «Захист прав людей з інвалідністю» та багато іншого.


– Менш зручний по навігації, адже курси не поділені за напрямками, але нічим не поступається за наповненням сайт ed-era.com. Це ресурс як для батьків, так і для учнів та вчителів. Курс для адаптації діток до школи чи садочка, а також є свій спецкурс з підготовки до ЗНО. Особисто мене зацікавив курс «Історія України в історіях» – цікаво, коротко та змістовно. Це сучасні відеоролики, що розповідають про різне: від найдавніших часів і до сьогодні. Доступні 3D моделі. Є навіть «меми» з історії, що дуже цікавить дітей. Я часто їх розробки використовую на уроках у класі, – ділиться Тетяна.


Також Тетяна Юрчак, як педагог, запропонувала платформу edcamp.org.ua.

Edcamp – це всеосвіта і ресурс для «відповідального вчительства», тут зібрані конференції для професійного зростання шкільних педагогів.

Журналісти «Хотинських вістей» також підібрали безкоштовні ресурси різних спрямувань.


Для старшокласників є спеціальні онлайн-курси на сайті ilearn.org.ua.


iLearn –безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО. Усе відбувається у формі онлайн-гри, а у кінці потрібно пройти тест.


logiclike.comкурс логіки для дітей і дорослих.

Це онлайн-курс з різноманітними завданнями у ігровій формі на логіку, увагу для різного віку.


Для студентів пропонуємо онлайн-ресурс studway.com.ua.

Студвей – це сайт, на якому зібрані історії, лайф-хаки, блоги, а також тести з різних мов. Тут можна знайти поради зі складання тестів для підтвердження знань міжнародним сертифікатом та корисну інформацію, як подорожувати студенту.


Також сучасний сайт, створений у 2020 році – coursera.org.

Coursera вміщує у собі різноманітні професійні онлайн-курси, сертифікації і дипломні програми від провідних університетів і компаній світу (понад 190). Тут можна отримати актуальні навички, наприклад бізнес-аналітика, графічний дизайн, необхідні вміння для роботи у таких затребуваних сферах як ІТ-технології та комп’ютерна інженерія. Є можливість отримати сертифікат або диплом від провідного університету.

Coursera for Campus дає можливість онлайн-освіти світового класу для студентів. Це платформа для університетів, щоб забезпечити високоякісне, професійно-орієнтоване навчання.

І для батьків також є декілька онлайн-курсів.


Вільний відеолекторій WiseCow створений для того, щоб люди по всій Україні могли навчатися безкоштовно.

На сайті 9 розділів: література, кіно, мистецтво, музика, журналістика, театр, історія, мода та соціум, а також розділ «Міста» — карта соціальних ініціатив України та афіша подій. У кожному з розділів планується по 10 курсів. Кожен курс у свою чергу вміщує 10 відео та 10 додаткових матеріалів.


Цей формат актуальний для жителів великих міст, у яких є можливість відвідувати найрізноманітніші лекції, але немає часу. Та особливо відеолекторій знадобиться мешканцям маленьких міст і сіл, куди не так часто привозять крутих спікерів з масштабними лекціями. За допомогою WiseCow доступ до структурованих знань у всіх однаковий.


Онлайн-курс «Про ґендер – простою мовою для громад», який триватиме до 05.04.2020

Онлайн-курс присвячений питанням ґендерної рівності в контексті роботи у місцевих громадах. Курс буде корисним для представників/представниць органів місцевого самоврядування та громадських активістів/активісток, які прагнуть ефективного, сталого та справедливого розвитку громад.


А також досить специфічний ресурс Supernatural онлайн-курс для любителів вина. Роман Ремеєв – кращий український сомельє 2015 року у своєму курсі розповідає про органічні, біодинамічні, натуральні вина. Як можна створити вино без сульфатів та як розрізняти складники і роки витримки вина.

30 views0 comments