• Хотинські вісті

Карантин продовжили до 22 червня, але з послабленнямиПом’якшення відбуватиметься у 5 етапів, рішення про пом’якшення карантину прийматимуть в кожному регіоні відповідно до епідситуації.


Карантинні заходи, запроваджені в Україні через коронавірусну хворобу COVID-19, будуть продовжені до 22 червня. При цьому діятиме адаптивний карантин, тобто обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися у залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Всього буде 5 етапів пом’якшення карантину.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 20 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я, повідомляє Урядовий портал.


У тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям, відновлюється робота громадського транспорту. З 25 травня має бути відновлена робота дитячих садків.


Поки невідомо, коли будуть запроваджені заходи пом’якшення карантину та які саме в Чернівецькій області, яка лідирує за кількістю інфікованих. Бо адаптивний карантин передбачає, що якщо ситуація в регіоні відповідає певним критеріям, то буде послаблення. Якщо ні, то область не переходить на інший етап. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Пропонуємо встановити адаптивний карантин з 22 травня по 22 червня. При цьому запроваджуємо ознаки епідемічної ситуації в регіонах, а саме: інцидентність, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, а також кількість ПЛР та ІФА тестів. На основі цих показників будуть прийматися рішення щодо послаблення карантину. Всього буде 5 етапів пом’якшення обмежувальних заходів”, – прокоментував рішення Уряду Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За словами Міністра, інцидентність – це середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення, яка має становити менше 12 осіб на 100 тис. населення.


“Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим COVID-19 повинна бути менше 50%. А кількість ПЛР та ІФА тестів – більше 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів”, – сказав Максим Степанов.


Нагадаємо, що рішення про пом’якшення карантину в кожному регіоні приймаються Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До 22 травня в Україні діє перший етап пом’якшення, а з 22-го – буде запроваджений другий.


«Міжобласні перевезення поки що не відкриваємо. Це буде десь на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую: лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», зазначив Прем’єр-міністр.

Джерело Урядовий портал. Деталі https://bit.ly/2zi9Dpx

25 views0 comments