• Хотинські вісті

Карантин продовжено до 11 травня, бо пік захворюваності ще не настав


Прем'єр розповів, коли очікують пік епідемії в Україні та "день К"


Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні продовжив карантин в Україні щонайменше до 11 травня. Про це повідомляє "Громадське".


«Під час ухвалення рішення ми спиралися на моделювання аналітиків Національної академії наук України та дані Міністерства охорони здоров'я, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня», – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Раніше він зазначав, що за розрахунками НАН України, очікуються ще два піки захворюваності: один орієнтовно в кінці квітня, другий — між 3 і 8 травня.

«Водночас у нас є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану ми називаємо «День К», тобто день кінця карантину. Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%», — наголосив прем'єр.

Він зазначив, що за розрахунками експертів цей «День К» в Україні має настати 12 травня.

Крім того, як підкреслили у Міністрстві охорони здоров’я, постановою Уряду затверджується Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією особи, а саме: включення осіб, які перебувають на самоізоляції, у додаток Міністерства цифрової трансформації “Дія”.


21 views0 comments