• Хотинські вісті

Карантин можуть посилити. Передумови назвали у Кабміні
Посилення карантину буде, якщо в критичній кількості областей (10 і більше) буде погіршення


Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль не виключає можливість посилення карантину в Україні.Це можливо у разі погіршення епідеміологічної ситуації у 10 областях, заявив він від час пресконференції, яку транслював телеканал ZIK.


"Ми сьогодні працюємо дуже щільно з регіонами, де відбувається погіршення ситуації. Але ми розуміємо, як цим керувати. Ті параметри, за якими вибираються ті чи інші заходи щодо пом'якшення або посилення карантину, вони прописані, дієві. Ми не припускаємо найближчим часом міняти систему управління карантином. Якщо в критичній кількості областей буде погіршення – це 10 і більше областей, – це буде приводом для прийняття рішення про посилення в державі", – сказав Шмигаль.

В Україні наразі триває наростання першої хвилі коронавірусу, про пік рівня захворюваності зараз говорити не можна. Понад те, Україна посідає перше місце за захворюваністю медичних працівників.


Про це в ефірі телеканалу ZIK під час включення заявив епідеміолог Андрій Александрін.

Експерт спрогнозував, якою може бути ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Україні.


"На жаль, та комунікаційна державна стратегія, яка була збудована стосовно населення з профілактики COVID-19, не спрацювала. Чому не спрацювала? Тому що наше населення два місяці просиділо замкненим у домівках, але ми не побачили адекватних рішень або пропозицій з боку державної системи. Навпаки, за ці два місяці ми очікували, що держава запропонує ефективні профілактичні заходи. Таким чином можна було б побачити зниження захворюваності. Що у нас відбувається в Україні? В Україні іде наростання тільки першої хвилі COVID-19. Про жодний пік, про жодне плато – ми постійно про це говоримо – мови бути не може. Понад те, Україна, на жаль, займає перше місце за захворюваністю медичних працівників. Це вказує на те, що програма інфекційного контролю наших лікувальних установ системно не впроваджується", – сказав Андрій Александрін.


Експерт додав, що для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб коронавірусом перехворіли 45-60 відсотків населення у всьому світі. Наразі ж показник у тих країнах, де проводять масове тестування населення, підійшов лише до двох-трьох відсотків.


Як повідомлялося, кількість інфікованих в Україні, що лабораторно підтверджено, наближається до 30 тисяч.

Напередодні в Україні був зафіксований антирекорд за кількістю виявлених випадків коронавірусу – 689 за добу.

33 views0 comments