• Хотинські вісті

Зігріли любов’ю вісьмох вихованців з інтернату


15 травня – Міжнародний день сім‘ї

«Я хочу називати тебе мамою!». Саме з таким бажанням уже після першого знайомства звернувся до Лілії Володимирівни маленький вихованець Оршівського дитячого будинку. Разом з ним просили про ще одну зустріч із Ігорем та Лілією Єфременками двоє його братиків та двоє сестричок.

Відтоді ці діти уже більше трьох місяців проживають у їхній сім’ї, та здогадатися про те, що вони прийомні, неможливо. Адже тут уже стали звичними обійми, поцілунки, відверті розмови і дружні стосунки.

Дітлахи сміються, жартують, не боячись і не соромлячись, засипають батьків запитаннями. А все тому, що відчувають себе у безпеці у затишному сімейному гніздечку під крилом прийомних батьків Ігоря Олексійовича та Лілії Володимирівни.

У подружжя Єфременків є четверо власних дітей. Тринадцять років тому їхня сім’я взяла під опіку трьох хлопчиків-дитбудинківців. Нині це вже юнаки, яким виповнилося 20, 18 та 17 років. Вони вступили до Хотинського коледжу Подільського ДАТУ.

– Протягом останніх п’яти років у них виникло бажання, щоб ми допомогли іншим діткам із дитбудинку, – розповіла Лілія Володимирівна. – Тоді ми жили біля школи-інтернату №2, тому щодня хлопці бачили однолітків, котрі росли без мами й тата. Тож два роки тому, як кажуть, з їхньої ініціативи ми розпочали процес створення дитячого будинку сімейного типу.


"Тепер наша сім’я поповнилася п’ятьма дітками із однієї сім’ї родом із м. Кіцмань.

Їхніх батьків позбавили батьківського права, і вони майже п’ять років мешкали у дитячому будинку в Оршівцях. Про те, що рідні між собою, діти знали, але спілкувалися вкрай рідко, бо виховувалися у різних групах. Тож родину довелося створювати «з нуля», – зізнається Лілія.

Наприкінці січня сім’я Єфременків новим складом переїхала у село Тисовець на Сторожинеччині у просторий будинок, який для них придбала Великокучурівська громада. Нові господарі були вражені теплим прийомом у дитячому будинку сімейного типу. Новосілля святкували за пишним застіллям, а крім цього на них чекали шафи з одягом, холодильник та кладова кімната з продуктами, навіть побутова хімія була на перший час приготовлена.


Умови для проживання громада створила якнайкращі. Тепер основне завдання лягає на плечі прийомних батьків, а саме забезпечити гармонійний розвиток дітей у сімейному оточенні, в атмосфері добра, любові та розуміння.

На запитання, як їм живеться у новій сім’ї, дванадцятирічна Леся, одинадцятирічна Марина, дев’ятирічний Евелін, семирічний Артемчик та шестирічний Юрчик в один голос кажуть: «Класно!».

Для всіх п’ятьох діток Ігор та Лілія – мама і тато, ніхто не називає їх по імені. Старші діти допомагають молодшим у навчанні, граються з ними.

– Ми всією родиною міцно подружилися, разом працюємо, разом проводимо дозвілля. Їздимо в Хотин до бабусі і допомагаємо їй по господарству. А після закінчення карантину плануємо подорожувати, – каже Ігор Олексійович.

– Справді, створити прийомну сім’ю – це наш виважений й відповідальний крок, – підсумовує Лілія Володимирівна. – Бо заслужити бажання дітей називати нас мамою і татом не так уже й легко. Адже перш за все потрібно їх любити і приймати такими як вони є. Створити їм всі умови для навчання, виховання і відпочинку. Навчити їх більше посміхатися і любити людей.

Віддаючи їм частинку свого серця і тепла, батьки Єфременки сподіваються, що усі їхні діти, зігріті любов’ю, у майбутньому стануть щасливими людьми.

37 views0 comments