• Хотинські вісті

Зняли білі халати та одягнули захисні костюми




На початку вторгнення вірусу в короні в Україну, нам казали: потрібно перетерпіти до літа, щоб перехворіли ті, хто інфікований, а потім уже буде легше. І медики сподівалися, що робота у посиленому, інтенсивному режимі – тимчасово, на кілька місяців. Проте бачимо, що захворюваність лише наростає, і послаблення дорого коштує.


Зрозуміло, людям набридли маски, вони втомилися від карантину, як раніше – від війни. Але це не значить, що загрози немає. А як втомилися медики, яким доводиться подовгу перебувати у костюмах-скафандрах та респіраторах, щодня стикаючись із COVID-19?


– Деякі люди справді налякані, остерігаються. Проте усе більше тих, котрі кажуть, мовляв небезпеки немає, що вона перебільшена. Та дотримуються такої думки лише до того часу, доки не інфікується хтось з їхніх рідних. Тоді розуміють, яка це небезпечна недуга, – зазначає головна лікарка Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка.

– Медики нашого закладу теж спочатку хвилювалися, але попри загрозу, вони виконували свою роботу, допомагали людям, – продовжує вона. – Потім трохи звикли до щоденної напруги, проте нині вже виснажилися, як і багато їхніх колег вторинної ланки...


Сімейні лікарі та медсестри і в Хотині, і в селах району здійснюють первинний прийом хворих з температурою і симптомами COVID-19, беруть мазки для проведення тестування, консультують і вдень, і вночі.


Дві наші бригади виїжджають у села, щоб узяти біоматеріал для досліджень у хворих. Зараз спостерігаємо значне зростання їх кількості, хворіють цілими сім’ями. Іноді відбираємо по 30–50 мазків у день, а максимально – 76 за добу.

"Щиро вдячна усім працівникам районного центру ПМД за самовіддану працю. У нас – чудовий колектив! – говорить Тетяна Михайлівна. – Звісно, ризику не уникнути. Шестеро медиків закладу теж заразилися і перехворіли. Але, щойно одужали, знову приступили до виконання обов’язків".


– Яка ситуація у населених пунктах району?


– Якщо раніше спалахи фіксували у Колінківцях, Грозинцях, Бочківцях, Шилівцях, і найбільше навантаження на працівників медзакладів було там, то тепер в іншій зоні: Білівці, Круглик, Ярівка, Анадоли, а також Недобоївці, Зарожани і Хотин. Ще спостерігаємо загрозливу тенденцію до зростання чисельності важких форм, у першу чергу пневмоній, – розповідає Тетяна Солодка. – Напевно, вірус мутує, бо раніше був значно більший відсоток інфікованих з легким перебігом. А тепер у деяких випадках навіть при двобічній пневмонії із симптомами коронавірусної інфекції не підтверджується результатами лабораторного тестування наявність COVID-19...


Краще переносять недугу ті, хто отримав щеплення БЦЖ у дитинстві, а восени вакцинувався від кору, грипу. Очевидно, що пандемію вдасться подолати лише тоді, коли у масовому доступі з‘явиться вакцина, – констатує вона.


Водночас, за її словами, нині значно більше людей уважніше ставляться до власного здоров’я, дбають про зміцнення імунітету. У життя багатьох увійшли корисні звички, наприклад, дезінфікувати руки.


– Потрібно досягти, щоб усі люди групи ризику, старшого віку, з цукровим діабетом, захворюваннями нирок та гіпертонією, і надалі уникали масових скупчень, якомога рідше ходили на закупи у магазини і на ринки. Адже не обов’язково це робити щодня, – наголошує лікарка. – Бережіть себе та близьких! Здоров’я усім: і медикам, і землякам!
16 views0 comments