• Хотинські вісті

Зміни: Уряд ввів нові критерії до введення «червоних» зон, є деякі послаблення


Ілюстративне фото з архіву "Хотинських вістей"

16 вересня Кабмін ухвалив ініційовані Міністерством охорони здоров’я України зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу.


Ці зміни були розроблені після наради з мерами міст, яка відбулася днями. Нагадаємо, у багатьох містах червоної зони відбувалися акції протесту проти закриття шкіл та інших жорстких обмежень.


Зміни передбачають, що рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях з “червоним” рівнем епідемічної небезпеки буде прийматися лише спільно державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.


У регіонах з “помаранчевим”, “жовтим” та “зеленим” рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів.


“Червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС у разі завантаженості більше 75 відсотків ліжок у лікарнях регіону протягом 5 днів підряд (раніше – якщо більше 50%), або перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 (випадків на 100 тис. населення за 14 днів) більше ніж у 5 разів.

Це може бути одномоментне закриття всіх сфер бізнесу або поступове обмеження певних сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби, повідомили у МОЗ.


Джерело – Міністерство охорони здоров’я України.

13 views0 comments