• Хотинські вісті

Зміни: субсидії перепризначать автоматично більшості отримувачівАле є винятки, коли треба подати документи


То зміни, то уточнення...

Із травня відбулися зміни у призначенні житлових субсидій. Українці мали подавати нові заяви та декларації про доходи. Але люди старшого віку, багато з яких не можуть звести кінці з кінцями без такої підтримки держави, у час пандемії – це група особливого ризику.


Тож високопосадовці все ж таки зважили на це, щоб не утворювалися скупчення людей при поданні документів, вирішили провести перепризначення субсидій в автоматичному режимі.


Отже Кабмін прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій. Що дозволить перепризначити субсидії на наступний період в автоматичному режимі для понад 2,5 мільйона домогосподарств, без потреби особистого звернення. І тільки 15-ти відсоткам отримувачів необхідно буде оновити документи. Такі цифри навела очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.


Також вона наголосила, що продовжать верифікацію субсидій, тобто перевірку їх надання. Бо виявлені численні факти, коли отримувачі такої допомоги від держави купували нерухомість, автівки і трактори, великі суми валюти.


«Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни задля справедливості, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», – зазначила М. Лазебна.


Нові зміни також торкнуться питання наявності об’єктів житла. Власникам декількох дорогих квартир у містах субсидії не призначатимуть. А коли, наприклад, люди володіють частиною житлового приміщення і сільською хатиною, то це не стане перешкодою.


«Якщо у вас є квартира в місті та будинок у селі, то це не завадить отримати допомогу. Так само, якщо є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми. І ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія», – наголосив на засіданні Кабміну прем’єр Денис Шмигаль.


Що ж саме змінили

Детально про зміни, передбачені постановою Кабміну №505 від 19 травня 2021 року «Деякі питання призначення житлових субсидій», розповідає заступниця начальника управління соціального захисту населення Дністровської райдержадміністрації (м. Хотин), начальниця відділу Наталія Цвентарна:


– Цією постановою Уряду передбачено:


1) не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки немає персоніфікованої інформації про доходи фізичних осіб від їх розміщення;


2) збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії;


3) не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, що в сільській місцевості (в основному – спадщина).


Також раніше субсидія не призначалася особам, котрі мають нові автомобілі, яким менше 5 років, а тепер цей термін збільшено – 15 років.


Домогосподарствам, у яких немає критеріїв, за яких житлова субсидія не надається, передбачено автоматичне її перепризначення.


Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).


Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020–2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім окремих випадків (які отримували субсидійні виплати за рішенням комісій).


Винятками є домогосподарства, яким житлова субсидія:


- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи), бо необхідно підтвердити місце фактичного проживання;


- якщо була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно оновити ці відомості).


Постановою передбачається застосування її норм з 1.05.2021 року. Також, як повідомили у Мінсоцполітики, документи тих, хто у травні вже звернувся за оформленням субсидії, будуть опрацьовані з урахуванням оновлених критеріїв, – пояснила Н. Цвентарна.


Як бачимо, останнім часом зміни в умовах призначення і виплати субсидій відбуваються досить часто. Якщо будуть ще новації, інформуватимемо читачів «Хотинських вістей».209 views0 comments