• Хотинські вісті

Земля на Буковині є однією з найдорожчих в УкраїніНещодавно минуло 100 днів із дня відкриття ринку землі


Своє право розпоряджатися ріллею, тобто продавати її або ж передавати в оренду, заставу, спадщину, почали реалізовувати і буковинці. Так, за цей час у краї було відчужено 467 земельних ділянок загальною площею 299 гектарів. Про це під час брифінгу розповів перший заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк.


Як свідчать результати перших ста днів земельної реформи, земля на Буковині є однією з найдорожчих в Україні.


Загалом продані на Буковині ділянки вартували близько 8,6 мільйона гривень. Таким чином, середня вартість гектара становить 61,5 тисячі гривень, зауважив Богдан Ковалюк.

Тим часом, в Україні середня вартість 1 гектара відчужених земельних ділянок становить 43,9 тисячі гривень.


Найбільше відчужують землі з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для особистого селянського господарства.


За словами Богдана Ковалюка, закон всіляко захищає інтереси власника: продавати землю дешевше від її номінальної вартості заборонено. До запуску ринку землі було удосконалено всі державні реєстри, що значно посилило захист даних та майнових прав.


Оскільки всі документи зараз можна перевірити та захистити онлайн, у рейдерів не має жодного шансу. Завдяки цьому також зменшується кількість правопорушень та посилюється безпека в громаді, вважає Б. Ковалюк.


Нагадаємо, відновлення права власності на землю було принциповою позицією Президента України Володимира Зеленського, яку він озвучив ще під час передвиборчої діяльності і яку виконав.


Загалом, у період реалізації реформи предметом договору стали 28 288 земельних ділянок загальною площею 70 569 гектарів.


Як зазначив посадовець, цей показник поки що є найменшим в Україні. Найбільше відчужено земель у Кіровоградській області – 1 719 ділянок загальною площею 9 939 га.


Богдан Ковалюк також наголосив, що до 1 січня 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 100 гектарів. Також до цього часу ділянки заборонено продавати чи купувати юридичним особам.

Джерело - Чернівецька ОДА.

15 views0 comments