• Хотинські вісті

Звітує Фонд соціального страхування України


Хотинське відділення оприлюднило дані щодо своєї діяльності за І квартал 2020 року


Робота Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Чернівецькій області із забезпечення основних статутних напрямів роботи продовжується у штатному режимі. Пріоритетним напрямом для працівників відділенням залишається повсякденна кропітка робота з людьми, уважне ставлення до їхніх проблем, вивчення та задоволення їхніх потреб, надання необхідних консультацій, а також соціальної підтримки і допомоги. Наша мета – щоб не було скарг та зауважень до роботи колективу відділення.

З початку 2020 року Хотинським відділенням управління з метою забезпечення соціального захисту, компенсації втраченого заробітку, надання фінансової та медичної допомоги, здійснено видатки на загальну суму 3,579 млн гривень. Матеріальне забезпечення За оперативними даними, в січні-березні 2020 року від страхувальників Хотинського відділення прийнято заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення для 460 застрахованих осіб на загальну суму 2,385 млн грн, що на 247,6 тис. грн (або на 9,4%) менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У тому числі на допомогу: - по тимчасовій непрацездатності – 1,338 млн грн, або 56,1% суми витрат на матеріальне забезпечення для 398 застрахованих осіб; - по вагітності та пологах – 1,043 млн грн, що становить 43,7%, для 61 застрахованої особи; - на поховання – 4,1 тис. грн (0,2%) для 1 застрахованої особи. Сума витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності за 1 квартал 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го зменшилась на 416,3 тис. грн, або на 24 відсотка. Кількість замовлених для оплати днів зменшилась на 36% і становила 5252 дні. Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності станом на 1.04.2020 р. становив 254,78 грн проти 214,68 грн за попередній відповідний період, тобто зріс на 40,1 грн або на 18,7 відсотка.

Сума витрат на виплату допомоги по вагітності та пологах за 1 квартал 2020 року у порівнянні з відповідним періодом 2019 р. зросла на 181,0 тис. грн, або на 21 відсоток. При цьому кількість оплачених днів збільшилась на 1,34% і становила 5306 днів. Витрати на виплату допомоги на поховання за звітний період становлять 4,1 тис. грн. Допомогу отримала одна застрахована особа. Нагадаємо, що розмір разової допомоги на поховання застрахованих осіб становить – 4100 гривень.

З метою протидії поширенню COVID-19 обмежено допуск відвідувачів, роботодавців та громадян до приміщення відділення та на час карантину страхувальникам Хотинського відділення управління запропоновано надавати перевагу дистанційній формі подачі документів, що є наразі актуальним.

Хотинське відділення управління продовжує виконувати свої функції та приймає заяви-розрахунки в електронному вигляді та поштовими відправленнями. Соціальні послуги Упродовж І кварталу 2020 року на відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів соціального страхування направлено 11 застрахованих осіб. На це використано 151,28 тис. гривень. Фонд соціального страхування України забезпечує повний комплекс необхідних пацієнтам обстежень, процедур, препаратів для максимальної вірогідності відновлення працездатності.

Відповідно до визначеної МСЕК потреби, встановленої періодичності та звернень потерпілих, фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу. З початку 2020 року Хотинським відділенням забезпечено: 1 потерпілого – лікарськими засобами та виробами медичного призначення (5,91 тис. грн); 1 потерпілого – технічними та іншими засобами реабілітації (8,95 тис. грн); 1 особу з інвалідністю – спеціальним медичним доглядом, 4 постраждалих – постійним стороннім доглядом, 6 потерпілих – побутовим обслуговуванням (сума витрат за всіма видами догляду – 64,67 тис. грн); 6 осіб з інвалідністю – компенсацією витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування (1,35 тис. грн). Страхові виплати Одним із головних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей. Упродовж звітного періоду кількість потерпілих (членів їхніх сімей), яким Хотинське відділення управління щомісячно проводить страхові виплати, становить 149 осіб, із них 101 з інвалідністю (I групи – 4 особи, II групи – 17 осіб та III групи – 79 осіб), 38 потерпілих мають відсоток втрати працездатності без групи інвалідності. Десять осіб мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника. За 1 квартал 2020 року відділенням профінансовано зазначені виплати на суму 962,42 тис. грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року №249 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого» (далі – Постанова №249) затверджено коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 1 березня 2020 року на коефіцієнт у розмірі 1,11. Постанова №249 набула чинності 3 квітня 2020 року. На виконання частини другої статті 37 абзацу першого пункту 10 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Хотинським відділенням управління у квітні 2020 року здійснено перерахунок розміру щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їхніх сімей) на коефіцієнт 1,11 з дотриманням чинних нормативно-правових актів.

За результатами перерахунку з 1 березня 2020 року 36 потерпілим на виробництві (членам їхніх сімей) збільшено суми щомісячних страхових виплат на загальну суму 32,84 тис. грн. Середня сума підвищення розміру щомісячної страхової виплати на одну особу становить 237 грн. Із загальної кількості потерпілих, яким збільшено суму щомісячної страхової виплати, 1 внутрішньо переміщена особа, сума підвищення – 128 грн.

Також, перерахунок сум щомісячних страхових виплат здійснено 10 членам сімей, які отримують страхові виплати в разі втрати годувальника. Середня сума підвищення щомісячної страхової виплати членам сімей у разі втрати годувальника на одну особу становить 223 грн. Підвищені суми щомісячних страхових виплат потерпілі на виробництві та члени їхніх сімей отримали у квітні цього року.

Усі перерахунки були здійснені в автоматичному режимі без надання будь-яких додаткових документів потерпілими на виробництві та членами їхніх сімей. Тетяна Бродовінська, начальниця Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області.

12 views0 comments