• Хотинські вісті

Звітує Фонд соціального страхування України


Хотинське відділення оприлюднило дані

щодо своєї діяльності за 2018 рік

Колектив Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Хотинське відділення управління) наполегливо працює, дотримуючись принципів прозорості роботи, з готовністю приділяє увагу кожному відвідувачу. Адже головне завдання – забезпечити своєчасне фінансування передбачених витрат, щоб допомогти в скрутний період кожній застрахованій особі, потерпілим, які отримали травму на виробництві або професійне захворювання.


Матеріальне забезпечення

За даними фінансової звітності упродовж 2018 року Хотинським відділенням управління на виплату матеріального забезпечення було спрямовано 5546,65 тис. грн, із них:

- допомога по тимчасовій втраті працездатності за 17 968 днів хвороби – 2899,8 тис. грн;

- допомога по вагітності та пологах – 147 осіб на загальну суму 2618,1 тис. грн; (18676 днів);

- допомога на поховання – 7 страхових випадків на суму 28,7 тис. гривень.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року видатки на матеріальне забезпечення в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності зросли на 22,7%, середньоденний розмір допомоги становить 161,39 грн (збільшився на 29,12 гривні).

Видатки на матеріальне забезпечення для виплати допомоги по вагітності та пологах зросли на 19,1%, одноденна допомога – 140,19 грн проти 117,13 грн порівняно з 2017 роком. Один із головних чинників збільшення – зростання розміру мінімального та середнього заробітку застрахованих осіб. За звітний період краяни провели на лікарняному на 106 днів менше, ніж у 2017 році.


Соціальні послуги

Із 1 січня 2018 року Фонд соціального страхування України успішно впровадив принципово новий підхід до надання соціальних послуг, зокрема механізм отримання медичної реабілітації, який було спрощено та переведено на адресність.

У Хотинському районі на відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України впродовж 2018 року направлено 52 застраховані особи. На це використано 682,1 тис. гривень.

Проліковано в санаторно-курортних закладах четверо осіб – потерпілих на виробництві на суму 65,2 тис. гривень.

Фонд соціального страхування України забезпечує повний комплекс необхідних пацієнтам процедур, операцій, препаратів для максимального відновлення працездатності.

Упродовж 2018 року Хотинським відділенням управління направлено на протезування 5 потерпілих на виробництві. Загальна вартість наданих протезно-ортопедичних виробів становить 62,4 тис. грн; відшкодовано вартість ліків та виробів медичного призначення на 79,4 тис. гривень.

Фонд соціального страхування України фінансує забезпечення потерпілих на виробництві спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням залежно від потреби та ступеня обмеження життєдіяльності, здатності до самообслуговування. Впродовж 2018 року на фінансування 3 видів догляду за потерпілими використано 157 тис. гривень.


Страхові виплати

З початку 2018 року було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їхніх сімей), що дозволило збільшити їх у середньому на 40,6 відсотка.

Таким чином розмір виплат було збільшено для 73 осіб, із них: 51 особі з інвалідністю, 19 особам із відсотком втрати працездатності без групи інвалідності і ще трьом, які мають право на щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника. Цій категорії застрахованих виплачено кошти на суму 1730 тис. грн для відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок втрати ним здоров’я.


Тетяна Бродовінська,

начальник Хотинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області.

19 views0 comments