• Хотинські вісті

Куди варто вирушити в мандрівку на вихідні


ЗА ПОРЦІЄЮ РЕЛАКСУ – ДО ВОДОСПАДІВ


Популярними стали подорожі до водоспадів. Адже, як кажуть, можна безкінечно довго дивитися, як тече вода… Це справжня насолода і відпочинок. «Хотинські вісті» нещодавно публікували матеріал фахівця НПП «Хотинський» про водоспад «Шумило» у с. Гринячка на Хотинщині. Тепер розповімо вам про подібні видовищні та цікаві місцини, до яких теж не дуже далеко добиратися.


Райський куточок на Хмельниччині


Невелике озерце з блакитною водою та п’ятиметровий водоспад, що спадає з каньйону – це про «Бурбун», що на Хмельниччині. Несподівана знахідка для туристів, бо нагадує райський куточок – наскільки гарний тут краєвид.


«Про цей водоспад ми дізналися від друзів та знайомих, які вже тут були і їм дуже сподобалося. Дорогу знайти не важко, їхали по навігатору до села Лисець Дунаєвецького району. Якщо часом сумнівалися: куди далі, то запитували у місцевих жителів. Усі люб’язно підказували нам. Сам шлях до водоспадів, на жаль, у досить поганому стані, але враження від кінцевої зупинки того варті», – розповіла Слава Гулько, яка родом з Хотина.

Лише останніми роками сюди почали мандрувати туристи, щоб відпочити, з’єднатися з природою та зробити неймовірні фото на фоні блакиті озерця та водоспаду. Ось і Слава з чоловіком під час відпустки вирішили скористатися можливістю відпочити душею і споглянути тутешню красу.


– Водоспад розташований у низовині, тому до нього потрібно спускатися пішки. Але людей було чимало, на узвишші, де ми залишали автомобіль, стояли два автобуси. Очевидно сюди часто їздять туристи. Але й не дивно, адже біля водоспаду неймовірно гарно, водичка у озері приємного блакитного кольору, – ділиться враженнями дівчина. – Місцеві жителі облаштували тут різні містки, щоб можна було сфотографуватись. До речі, класні світлини виходять!


Диво природи – Буковинські водоспади


У Путильському районі нашої області є аж 7 водоспадів різної потужності і висоти, які простягаються каскадом у 2 км. Це унікальне явище для Карпат. Швидкі потоки води, які спускаються по скелястих схилах – видовище, яке потрібно побачити кожному. Водоспади дійсно чудові, до того ж тут шлях до славнозвісного Протятого каміння та печер Довбуша. І саме «Буковинські водоспади» зайняли 9 місце у конкурсі «7 чудес України» – хоч не переможне, але теж показове. Тому варто подивитися на цей прекрасний витвір природи.


Буковинські водоспади або Смугарські – низка водоспадів, що розташовані у Карпатах на сході від села Розтоки Путильського району, а саме у гірській долині річки Смугарів, що є правою притокою Черемошу.


Буковинські водоспади, серед яких – 7 найбільш відомих, об’єднані у ландшафтний гідрологічний заказник місцевого значення з однойменною назвою.

Перший водоспад – Ковбер заввишки у 3,5 м – названий на честь заможного аристократа, що за часів Румунського королівства збудував тут бетонну стіну для забору води для свого млина.

Другий – Сич, його висота 10,5 м – вертикальний водоспад, знаходиться на 20 м вище від Ковбера, названий за особливе шипіння води.

Третій – Нижній Гук заввишки 9 м.

Четвертий – Ворота, висота 3,5 м.

П’ятий – Середній Гук заввишки у 3,5 м – вертикальний водоспад, за 250 м від Воріт.

Шостий – Великий Гук (висота 9 м) – за 500 м від Середнього Гука, вважається найгарнішим та найвищим водоспадом.

Сьомий – Верхній Гук (висота 5 м) – останній водоспад із низки відомих у цій місцині.


Навколо цієї гідрологічної пам’ятки активно розвивається екотуризм. Проводять цікаві екскурсії та прокладено різні пішохідні маршрути. Особливо естетичне враження цей каскад справляє навесні, коли води стає більше, і вона стрімко та бурхливо рухається вниз.


Як дістатися?

Доїхати на авто можна, якщо рухатися центральною асфальтованою дорогою, яка у хорошому стані. А ось шляху, що звертає із центральної і веде до водоспадів – немає, бо його розмила повінь. Але це не зупиняє туристів. Щодня десятки людей їдуть, щоб подивитися на каскад. Пішки – недалеко, безпечно і додає трішки романтики.

Якщо їхати із Вижниці, то це не дуже далеко. То кінець першого у районі села Підзахаричі та початок с. Розтоки. Тут, на їх межі, є поворот наліво. На узбіччі дороги збудована дерев’яна капличка, що є невеликим орієнтиром для подорожуючих, бо великих вказівників куди і як їхати – немає.

Інший варіант шляху: треба доїхати до хутора Бедіїв, сюди веде дорога Чернівці – Вижниця – Путила, а потім біля знаку с. Розтоки повернути ліворуч, тоді вже прямувати грунтовою дорогою близько 200 м до водоспадів.

80 views0 comments