• Хотинські вісті

За відважність на фронті дівчина з Хотина відзначена орденомЖорстока і кровопролитна російсько-українська війна вже продемонструвала героїзм наших захисників і захисниць, які зі зброєю у руках боронять від кремлівських окупантів суверенітет і незалежність України.


Серед них – і хотинчанка Тетяна Віталіївна Мельничук, яку Президент за бойову звитягу нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня.


Тетяна служить у зоні бойових дій із 2017-го року. І зараз – на війні, розмовляти телефоном з нею немає можливості. Тож про дівчину розпитуємо у її матері Людмили Сергіївни.


– Як зростала донька, які в неї були дівочі мрії?


– Таня народилася 12 лютого 1999 року, навчалася у Хотинській загальноосвітній школі №5. Ще старшокласницею хотіла стати захисницею України, – розповідає мати. – Коли їй виповнилося 18 років, сказала нам, що піде укладати контракт на службу в Збройних силах України. Ми з чоловіком відмовляли від такого кроку, мотивуючи, що то професія «чоловіча».

Проте донька не відступала від свого рішення. Згідно із законодавством, якщо людині не виповнилося 20 років, то контракт вона може підписати лише за письмової згоди батьків. Урешті-решт ми «здалися», і донька пішла служити.


Наполегливо йде до мети


Школяркою Таня активно займалася спортом у відомого у місті тренера з легкої атлетики Івана Григоровича Павлюка, успішно виступала на змаганнях з бігу на різні дистанції. Можливо, саме це виховало у доньки наполегливість і цілеспрямованість у досягненні мети, яку вона ставила перед собою.


Так сталося й із зарахуванням до лав Збройних сил України.


Вона ніколи не розчаровувалась і не впадала у відчай. Коли їй спочатку не вдавалося потрапити в армію, то казала: «Якщо не піду у 18, то неодмінно у 20 років».

Її мрія стати військовою збулася. До речі, приваблювала і військова форма.

У родині досі не було нікого з такою професією, Таня – перша.


– Де вона проходила службу?

– Зазначу, що Таня не цуралася і цивільної спеціальності, ще у 2017 році поступила навчатися на правника до Подільського державного аграрно-технічного університету.

Військову спеціальність бойового медика донька здобула у навчальному центрі «Десна» на Чернігівщині. А зарахована була на службу у частину в Коломиї. Відтоді у її складі не раз перебувала у зоні Операції об‘єднаних сил на сході України, причому в окремих випадках до пів року, доки не відбувалася ротація.


«Мамо, це війна!»


Перед новим роком зі своєю військовою частиною повернулася до місця постійної дислокації. А вранці 24 лютого зателефонувала мені і сказала: «Мамо, це війна!».


Разом з іншими військовослужбовцями вона одразу потрапила на Київський напрямок, де з перших днів наступу на Україну російських окупантів йшли жорстокі бойові дії.


Два тижні з Танею не було зв‘язку. Дуже переживала за неї. Потім і дотепер я з нею регулярно спілкуюся, але говоримо стисло. Про те, де вона і яка там ситуація, донька абсолютно нічого не розповідає. Знаю, що так необхідно задля безпеки тих, хто на фронті.


Припускаю і те, що донька не хоче морально травмувати рідних сюжетами свого складного армійського життя, коли навколо стільки трагедій. Обмежується лише тим, що скаже: «Мамо, у мене все добре».


А для мене головне, щоб я її почула. Найбільше чекаю на дзвінок Тані. Сподіваюся на нашу перемогу, щоб донька якнайшвидше повернулася додому живою і здоровою. Тоді й порозмовляємо про все детально, – щиро сподівається матір бойової медички Тетяни Мельничук.


Нині Таня рятує на фронті поранених бійців. І робить це уміло і відважно, про що свідчить висока нагорода, якою удостоєно нашу героїчну землячку.

Хотинці вітають Тетяну Віталіївну з цією державною відзнакою за надзвичайно важливу службу на фронті, пишаються нею і бажають, щоб разом із побратимами вибороли переможний мир і повернулися до рідних домівок, де усіх їх так сильно чекають.


1,422 views0 comments