• Хотинські вісті

Захід до Дня Гідності і Свободи відбувся у Хотині

Updated: Nov 23, 2021«Героям-патріотам славу складаємо. Революцію Гідності пам’ятаємо»

Під такою назвою у Хотині відбувся пам’ятний захід, приурочений до Дня Гідності і Свободи, який в Україні щороку відзначають 21 листопада у річницю початку двох революцій: Помаранчевої та Революції Гідності.


Біля пам’ятного хреста Героям Хотинщини, які загинули за незалежність України, зібралися жителі Хотинської громади, представники міської ради та колективів установ і організацій, юні джури Хотинської ЗОШ №5.


Хлопці – майбутні захисники – тримали синьо-жовті прапори, які розвівав рвучкий вітер, як тоді, на Майдані...


У центрі – фотографії полеглих бійців-земляків, а також банер зі світлинами загиблих майданівців, яких назвали Небесною Сотнею. Вони залишилися у наших спогадах вічно молодими.Вдивляючись у їхні обличчя на портретах, на ясні очі і відкритий погляд, стискається серце і пульсує-обпікає думка: «Коли ж припиниться війна, коли перестануть гинути патріоти, цвіт нашої нації?».

– Минуло 8 років, як загинули вони – Герої, яких народила революція Майдану, – зазначила ведуча Світлана Шалаєва. – Чим була вона для кожного з нас? У першу чергу, Майдан став випробуванням на цінність особистості, виміром людської гідності.


Наша молодь, наші студенти стали першими, хто в шляхетному пориві, з юнацькою щирістю вийшли на Майдан з вимогою не звертати з європейської дороги. В їхніх руках були прапори України та Євросоюзу, а в очах – надія та віра у майбутнє.


Патріотичний порив молодого покоління тоді знайшов потужний відгук у серцях українців. А звіряче побиття молоді «беркутом» сколихнуло тоді всю країну. За лічені дні мільйони людей вийшли на площі та вулиці.


Тодішня влада віддала злочинний наказ силовикам зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю. Постріли, численні жертви, стогони поранених…


"Тисячі поранили і майже 100 людей вбили снайпери та бійці спецпідрозділів міліції. Кров майданівців стала вироком для злочинної диктатури. «Небесна Сотня» виборола свободу для мільйонів українців і надала шанс збудувати нову демократичну правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті", – зазначила ведуча заходу.


Згадуючи ті події, під щемливий музичний супровід Світлана Шалаєва розповіла про те, що стало мірилом людської гідності:


– Ми бачили гідність в очах жінок, які проводжали своїх чоловіків у ніч на Майдан…


– Ми бачили гідність у волонтерах-медиках, котрі виносили поранених під кулями.


– Ми бачили гідність в очах хлопців, що без бронежилетів, у пластикових касках, лише із дерев’яними щитами захищали барикади.


– Ми бачили гідність в очах тисяч українців, що вистояли на Майдані і, взявши в руки зброю, вирушили на схід України, в зону проведення антитерористичної операції.Тисячі добровольців та військовослужбовців запасу стали на оборону країни. Серед перших воїнів, які добровільно, за покликом серця вирушили на війну – наші земляки. Без жодних вагань вони їхали боронити цілісність України від російських загарбників.


Та війна забрала життя наших Героїв:

Юрія Кушніра, Олександра Боднарюка, Сергія Побережника, Олександра Коваля, В’ячеслава Пелехатого, Максима Доника, Олександра Гарбуза, Валерія Ротаря, Леоніда Дергача.


Їхню пам'ять та всіх, котрі загинули, захищаючи свободу та незалежність України, ушанували хвилиною мовчання.


Поминальну панахиду за полеглими захисниками та захисницями, майданівцями відслужив військовий капелан, учасник АТО, настоятель храму святих благовірних князів Бориса і Гліба ПЦУ м. Хотин Дмитро Шора.Під тужливу мелодію «Пливе кача» представники організацій та установ міста запалили свічки і поклали квіти до пам’ятного хреста.

А завершився захід дружним виконанням Гімну України.

152 views0 comments