• Хотинські вісті

Заробітчанка розповіла, як то – сидіти в самоізоляції


Фото ілюстративне з вільних джерел

Хроніки карантину

Серед тих, хто у березні повернувся із заробітків за кордоном, і Катерина з Хотина. Вона вже вкотре за безвізовим режимом три місяці працювала у Бельгії. Жінка переконана, що їй дуже пощастило, бо змогла купити квиток на останній регулярний авіарейс до Києва.


У літаку їй та іншим вручили спеціальний документ, в якому треба було зазначити фактичне місце проживання, номер телефону, прізвище своєї контактної особи. Після прибуття рекомендувалося самоізолюватися.

Окремо вручили пам’ятку з відповідними правилами. А вже на другий день, коли наша землячка повернулася, в Україні запровадили режим надзвичайної ситуації. І для таких, як вона (хто прибув з-за кордону), самоізоляція стала обов’язковою.


Хотинчанка вдячна членам родини, які ще до її повернення додому подбали про створення умов для самоізоляції. Жінці виділили кімнату з окремим входом і все необхідне для проживання на самоті.


– Це нелегко, але ні на мить не сумнівалася в тому, що самоізоляція необхідна, – каже Катерина. – У першу чергу, аби уберегти від небезпеки своїх рідних. Бо якщо б я була інфікована, то це єдиний спосіб розірвати ланцюжок поширення хвороби.

Наразі вона вже два тижні на самоізоляції. Важко від того, що хоч повернулася в Україну, але не має змоги обійняти дітей, чоловіка, батьків. «З ними, а також знайомими, спілкуюся лише телефоном та за допомогою інтернету. Рідні готують для мене, їжу та воду залишають перед порогом, звідки їх забираю. Перечитую улюблені книги. Розквітом природи і сонцем поки доводиться насолоджуватися лише через вікно. Нині навіть вулицею майже ніхто не ходить. Словом, самоізоляція – то не вельми радісна річ, але необхідна», – констатує жінка.


Вона спілкується з приятелькою-заробітчанкою, яка проживає у Болгарії. Та розповіла, що «карантинні» порядки у її країні значно суворіші.


– Подруга з Болгарії каже: щодня до неї приходять поліцейські розважати (жартує). Насправді – для перевірки, чи дотримується самоізоляції, – продовжує Катерина. – Вона також має показати їм записи у температурному листі. Якби вийшла на вулицю, то це їй загрожує потраплянням у в’язницю на термін до 5 років. До речі, якщо люди, котрі не на самоізоляції, йдуть містом без перепустки, які видає місцева влада, тоді накладають штраф – від 2,5 до 5 тисяч євро.

Катерина говорить, що вдома її тримає самосвідомість, а не «віртуальні» штрафи. Адже усвідомлює, що може нести небезпеку у першу чергу рідним, а також оточуючим. І радить усім суворо дотримуватися запроваджених у період розповсюдження коронавірусу порядків. Бо це, перш за все, в інтересах кожного.


На жаль, не всі заробітчани проявляють таку свідомість. І не всі родини можуть забезпечити такі умови самоізоляції, в яких перебуває Катерина. Немало тих, хто повернувся в останні тижні із заробітків за кордоном, хоча і підписали зобов’язання перебувати на самоізоляції, контактують, принаймні, з членами своєї сім’ї. Дехто навіть за різних обставин виходить у громадські місця, нехтуючи правилами самоізоляції.


Одні переконані, що вони абсолютно «безвірусні» і підстав для тривоги немає, інші вважають, що карантинні заходи безпідставні, треті навіть хизуються подібним своїм «геройством». А даремно, адже береженого і Бог береже.

85 views0 comments