• Хотинські вісті

Заробітчанка з Клішківців працює у співака Тото Кутуньйо


Спеціально для «Хотинських вістей» Олена Ткач розповіла про те, який Тото Кутуньйо в житті і на сцені


Олена Ткач з Клішківців нещодавно святкувала трудовий ювілей. Вона вже 10 років працює у відомого італійського співака Тото Кутуньйо. Як розповіла землячка, саме вона допомагала світовій зірці вивчити слова «Червоної рути», перекладала зміст пісні, яку він виконав на концерті у Києві.

За 10 років клішківчанка лише раз готувала для Тото український борщ, каже, що йому сподобалося, але він віддає перевагу італійським макаронам та спагетті.


Заробітчанка запевняє, що господарі ставляться до неї, як до рідної доньки. Тото дружить з її 24-річним сином, проводить з ним багато часу, бо, як зізнається сам співак, у них чимало спільного – його італійська душа відчуває подібні до українських почуття – чуйність і печаль.
"Я дуже щаслива, адже не кожному випадає такий шанс – працювати у домі світової зірки. Уже ось понад 10 років я є свідком того, як народжуються популярні хіти, душевні вірші і чудові мелодії відомого на весь світ італійського співака та композитора Тото Кутуньйо. Мені пощастило сотні разів чути його проникливий тембр з хрипотою, і сотні разів моє серце завмирає, коли з його вуст звучать пісні цілої епохи", – відверто зізнається 43-річна Олена Василівна Ткач з Клішківців.

Заробітчанка на чужині пережила важкі часи


У важкі 90-ті чимало односельців вирушили у пошуках заробітків за кордон. Залишивши п’ятирічного синочка Руслана на батьків, Олена також зважилася на такий крок: два роки трудилася на полях Австрії.

Згодом переїхала до Італії. Про перші роки перебування там Олена згадує неохоче, адже то були надзвичайно важкі часи, проте вона жодного разу не скаржилася на долю, бо ж сама обрала свій шлях. Їй довелося працювати погодинно за скупі ліри, прибираючи квартири. Згодом, коли трохи вивчила мову, наймали «бадантою» до стареньких сеньйорів. Словом, роботою не перебирала, втративши одну, шукала іншу. Щодня ходила до телефонної будки, бо ж мобільного телефона ще не мала, набирала номери усіх знайомих, перепитувала, чи немає вакансій.


Як з‘явився шанс працювати у зірки


Якось одна подруга повідомила їй: «Хатню робітницю шукає Тото Кутуньйо». На що Олена зі сміхом відповіла: «А Берлусконі часом нікого не шукає?!». Проте, як з’ясувалося пізніше, подружка не жартувала, бо через місяць їй запропонували прийти за вказаною адресою. Після розмови з дружиною відомого співака Олена залишилася в їхньому домі на випробувальний термін.


Довіру господарів треба було заслужити людяністю, чесністю, повагою, вихованістю і працьовитістю. А це для клішківчанки виявилося найпростішим, бо саме такою її виховали батьки, ці якості прищепили їй з дитинства. Так уже понад 10 років вона, як кажуть, вірою і правдою служить цій італійській сім’ї. Крім неї ще є троє жінок обслуговуючого персоналу: американка з Еквадору працює у них уже 17 років, українка з м. Суми – 14, а найбільше – італійка – 4 десятиліття. Вони прибирають квартиру, перуть та прасують, готують їжу, вигулюють собаку, роблять закупи у магазинах.


Ставляться не як до прислуги, а як до доньки


Олена каже, що Тото та його дружина – надзвичайно добрі та щирі люди. І до прислуги вони ставляться, як до членів своєї родини. Саме вони допомогли Олені перевезти в Італію сина.


– Ми обідаємо разом з господарями за одним столом, їмо ту ж їжу, що й вони, разом з ними їдемо на відпочинок, катаємося на яхті, засмагаємо поряд, спілкуємося, обговорюємо новини, вони з нами радяться, цікавляться нашою думкою. Жодного разу до нас ніхто не підвищував голос. Я з’явилася у їхньому домі у 2009 році. Саме тоді Тото Кутуньйо переніс серйозну хворобу, проте знайшов у собі сили повернутися до колишнього графіка концертної діяльності", – розповідає Олена.

А ви чули, як він співає «Червону руту» Володимира Івасюка? До речі, саме я допомагала йому вивчити її слова, перекладала зміст та коригувала вимову. У листопаді 2010 року Тото приїздив з гастролями до Києва, де виступив спільно із сином Адріано Челентано – Джакомо. Саме там уперше з його вуст звучала наша українська пісня.


«Зіркової» хвороби у співака немає


Запевняю вас, яким ви бачите Тото Кутуньйо на екрані телевізора, зі сцени, таким він є і в житті. Простий і щирий! Нікому не відмовляє сфотографуватися. Легкий у спілкуванні, причому з усіма говорить однаково відкрито, не ділить людей на багатих і бідних, бо ж і сам народився у бідній сім’ї.


Тото часто пригадує, як у молодості заробив трохи грошей і запросив свою майбутню дружину у кафе, замовив для неї пригощання, а сам відмовився, мовляв, не голодний. Бо насправді у його кишені вже було порожньо. Він усім співчуває, співпереживає чужій біді. До речі, кожна його пісня написана виключно на основі життєвих подій і є правдивою.


Олена, крім хатніх справ, уміє керувати автомобілем, тож, як досвідчений водій, доставляє Тото на студію чи деінде.


– Якось по дорозі на море, заїхали на автозаправку. До машини підбіг чоловік, привітався з Тото, запитав його, чи пам’ятає, як вони разом сиділи за одним столом два роки тому? Тото впевнено відповів, що так, і запитав, як справи у його сина? На що «знайомий» заперечив, що у нього донька. Господар вибачився і сказав, що згадав. Та коли той чоловік відійшов, я поцікавилася у Тото, з ким говорив, а він каже – «сам не знаю, хто б це міг бути». У нього безліч знайомих, всіх не пам’ятає, проте жодного разу нікому в цьому не зізнався, з усіма по-дружньому спілкується. Як би це не дивно звучало, та у нього зовсім немає «зіркової» хвороби!


Він багато працює, пише пісні і вдень, і вночі, займається спортом. Завжди у гарній формі, хоч ніколи не дотримувався ніякої дієти. До речі, лише єдиний раз скуштував український борщ, приготований Оленою, похвалив, що смачно, але як справжній італієць все ж віддає перевагу макаронам і спагетті. І нині, хоч йому вже минуло 76 років, продовжує роз’їжджати з концертами, перетинаючи континенти. 29 листопада виступатиме в Одесі, квитки вже продані. Графік розписаний і на 2020 рік. До України співак приїжджає щороку по два рази.


Незабутній концерт в УкраїніТа найбільш пам’ятним для сім’ї Ткачів став його концерт у Києві 2012 року. Він подарував квитки для рідних Олени, подякував зі сцени її татові Василю Євсейовичу та матері Ганні Петрівні за те, що виростили таку працьовиту і щиру доньку. І хоч батькам було невимовно важко, що їхня дитина далеко від рідної хати на заробітках, проте ці слова Тото Кутуньйо, ніби бальзам на душу, заспокоїли їх. І запевнили, що її там поважають і ставляться, як до рідної доньки.


– Я по-справжньому щаслива, адже поряд мої рідні – чоловік Паоло, син Руслан і його дружина Юлія. За першої ж нагоди ми навідуємося в Україну – у дорогі серцю Клішківці – до батьків. І хоч це заробітчанство розділяє мою родину, та все ж безмежно вдячна долі, що в моєму житті є ця сторінка біографії – роки, проведені поряд зі світовою зіркою!

Розмовляла Емілія Городенська.

1,235 views0 comments