• Хотинські вісті

Запрацював міський годинник – родзинка і пам’ятка ХотинаКуранти б’ють щогодини, а вночі – підсвітка


Важкий 2020 рік для Хотина завершується приємними новинами. Чимало років хотинчани чекали, коли ж відновлять центральний міський годинник. І ось на початку цього тижня біля реконструйованої площі у центрі міста встановили новий «хронометр», виготовлений майстрами з Києва за зразком попереднього, який полюбився людям і якого у народі назвали «Хотинським біг-беном».


– Коли навесні ми проводили опитування хотинчан щодо того, яких змін вони очікують у місті, то чимало людей висловили побажання, щоб відновити наш унікальний головний міський годинник, – зазначив міський голова Андрій Дранчук. – І ми дослухалися до жителів, ще влітку звернулися до фахівців годинникового заводу у Києві, за цю справу узявся майстер-годинникар Ігор Сухомлинов.

Завдання було непросте, адже міська рада прагнула відновити цю пам’ятку, щоб новий годинник виготовили за розмірами і формою старого, усім відомого «Хотинського біг-бена», щоб він відповідав старовинному тисячолітньому місту.


"І ось те, про що говорили років із п’ятнадцять, нарешті зроблено. Годинник уже милує око перехожих – 4-сторонній, з блоком управління, щоб відкоригувати час, якщо вимкнеться електроживлення, а також гарним флюгером. Подбали і про його підсвітку в нічний час", – сказав Андрій Дранчук.


Майстри зі столиці вже встановили годинник, здійснили необхідні налаштування, зокрема щоб звучали куранти. Мелодію, тобто звук передзвону, теж обирали хотинчани за допомогою опитування у фейсбуці.


Як розповів Андрій Дранчук, куранти б’ють щогодини з 8:00 до 21:00 год. і кожні пів години – передзвін. А кошти на виготовлення та встановлення головного годинника Хотина виділено з міського бюджету, на це витрачено близько 70 тисяч гривень. Сподіваємося, це стане ще однією привабливою локацією для хотинчан і туристів.


Відео з передзвоном міського годинника можна переглянути на сторінці "Хотинські вісті" у фейсбуці.


28 views0 comments