• Хотинські вісті

Закрити усі школи області через загрозливу епідемситуацію рекомендує Міносвіти та Чернівецька ОДАСитуація із поширенням коронавірусу на Буковині є загрозливою. Щодня у лікарні Чернівеччини госпіталізують близько 100 людей, тому розгортають додаткові ліжка для хворих. Про це у відеозверненні розповів голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук.


За його словами, росте не лише кількість хворих, а й число госпіталізованих.


– Такого ще не було за весь рік протидії COVID-19 у нашій області, щоби щодня понад 100 людей змушені бути госпіталізованими. Таке значне навантаження на нашу медичну систему є вперше, пояснив Сергій Осачук.

Ми постійно збільшуємо кількість ліжок для лікування коронавірусних хворих. І якщо раніше це була завантаженість 50%, але від загальної кількості ліжок 900, то тепер ми маємо 50% від загальної кількості 1700 ліжок, – додав він.


Голова ОДА закликав місцеві комісії ТЕБ та НС ухвалити рішення про зупинення очного навчання у школах, технікумах, училищах та вищих освітніх закладах.


– Сьогодні отримали від Міністерства освіти і науки дуже наполегливу рекомендацію подбати про те, щоб комісії ТЕБ та НС – обласна і всі місцеві – закрили очне навчання у всіх закладах як загальної середньої освіти, так і спеціальної, та вишах щонайменше на 2 тижні, – ідеться у зверненні.

"Ми усвідомлюємо, що коронавірусна хвороба розвивається хвилями і зараз підіймається ця хвиля. Від сьогодні правильного прийнятого рішення залежить ситуація, яку матимемо через 10-14 днів", – сказав Сергій Осачук..


Крім того, Сергій Осачук повідомив, що у медичних закладах і надалі розгортатимуть додаткові ліжка. При цьому критична ситуація з місцями склалася у лікарнях Чернівців.


– Ми готові приймати людей із Чернівців на лікування у Новоселицькій та Герцаївській центральній районній лікарні, – сказав голова ОДА.


Станом на 17 лютого у школах краю на COVID-19 хворіють 233 учні, 152 педагоги, 28 працівників технічного персоналу.

За словами головної санітарної лікарки Буковини Наталії Гопко, частка дітей у загальному числі хворих на коронавірус останнім часом зросла із 3% до 8%.

– Це незначне зростання, однак діти приносять хворобу родину. 85% недужих зараз у сім’ях, де діти відвідують заклади освіти, – сказала Наталія Гопко.

Крім того, у Чернівцях також майже на 30% перевищено епідеміологічний поріг із захворюваності на ГРВІ. У області цей показник поки в межах норми, але за останній тиждень кількість хворих на гострі респіраторні вірусні і інфекції збільшилася на 17,5%.586 views0 comments