• Хотинські вісті

Загубив посвідчення водія? Замов нове онлайн


Замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати стане набагато легше. Незабаром громадянин зможе замовити ці послуги, не виходячи з дому – достатньо мати власний електронний кабінет водія.

Відповідні зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами було внесено постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка днями набула чинності. Вони дозволять громадянину обміняти посвідчення водія та отримати його після втрати чи викрадення, скориставшись послугою через електронний кабінет водія або Єдиний державний портал адміністративних послуг.


В електронному кабінеті водія громадянин зможе замовити:


  • обмін посвідчення водія в разі заміни особистих даних особи;

  • отримання посвідчення водія замість утраченого або викраденого;

  • отримання посвідчення нового зразка.


Звертаємо увагу, що перелічені послуги будуть доступні онлайн для власників посвідчень водія, у яких фотокартка не старше двох років. Проєкт реалізується у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа.


Алгоритм отримання послуги:

· після авторизації в електронному кабінеті водія особа подає заяву в електронній формі;

· до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), і чинної медичної довідки форми 083/о;

· заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.


У випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами громадянин отримує відповідне сповіщення.

Відмовлення в наданні послуги можливе з низки причин, що передбачені постановою.


Отримати посвідчення водія громадянин зможе позачергово в територіальному сервісному центрі МВС, зазначеному в його електронній заяві.


Стежте за нововведеннями реформи на сайті Регіонального сервісного центру МВС у Чернівецькій області. За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebook або за телефоном (044) 290-19-88.


Довідка: Електронний кабінет водія (ЕКВ) – це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про ваші транспортні засоби, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. Він запрацював у грудні 2018 року. Авторизуватись в ЕКВ можна за допомогою КЕП, BankID або MobileID. Користувачі ЕКВ можуть дізнатися інформацію про власні посвідчення водія та транспортні засоби, перевірити історію штрафів та сплатити їх. Також в ЕКВ можна зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом та індивідуальний номерний знак.

Анна Вишивана,

головний спеціаліст із зв'язків з громадськістю РСЦ МВС в Чернівецькій області 

17 views0 comments