• Хотинські вісті

Завдяки доброчинцям вдалося врятувати життя Наталії Лалак


Тепер 1 лютого у неї другий день народження


На Хотинщині багато добрих, співчутливих та милосердних людей. У цьому переконалася сім’я Наталії Лалак, котрій терміново була необхідна складна дороговартісна операція на серці. Про це розповідали «Хотинські вісті» у січні. І, як сказала матір дівчини Алла Федотівна, спочатку здавалося, що зібрати за стислий термін таку непідйомну для них суму практично неможливо.


«Але з Божою допомогою, завдяки багатьом чуйним, небайдужим до чужої біди людям вдалося врятувати нашу доньку», – повідомила розчулена мама Наталії, яка прийшла у редакцію цього разу із радісною звісткою.

На початку лютого у Києві в Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії Наталії вдало провели операцію. Зараз вона проходить курс реабілітації у столиці.


– Тепер у Наталії є другий день народження – 1 лютого, коли їй зробили операцію. Хоч лікарі не надто нас обнадіювали, бо ризики були дуже високі, але кваліфіковані хірурги із золотими руками зробили все від них залежне. Вони сказали, що ми використали останній шанс, бо у нашому випадку зволікання було дуже небезпечним, – схвильовано розповіла Алла Федотівна.

«Навіть не думала, що так багато милосердних людей відгукнуться на нашу біду».

– Це велике щастя, що після публікації в газеті нам вдалося зібрати вчасно необхідні кошти. І не думала, що так багато краян відгукнуться, серед них – зовсім незнайомі люди, навіть імен їхніх не знаю. Давали хто скільки міг: і великі суми, і по кілька гривень, – каже жінка. – Щиро вдячна усім, і зокрема тим пенсіонерам, котрі зі своїх невеликих пенсій теж виділили 2–5 гривень. Бо у тій складній ситуації для нас була важлива й найменша підтримка. Ці три місяці, коли їздили по лікарнях, збирали кошти, стали найдовшими і найважчими у моєму житті...

Від нашої сім’ї велике спасибі всім-всім, хто допоміг коштами, порадами, морально підтримав. Зокрема педколективу КЗ «Хотинська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат №2», Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, освітянам краю, вірянам усіх храмів Хотина, а також церков Ярівки та Пашківців, родичам, друзям, кумам, знайомим і незнайомим людям, завдяки яким врятовано життя нашої донечки Наталки, – сказала зворушена матір.


У розмові матір Наталії зазначила, що лише після пережитого зрозуміла: раніше даремно скаржилася, мовляв, важко жити, адже справжня біда – коли хворіють діти, а потрібних коштів на лікування немає. «Я була вражена побаченим в інституті кардіології: сотням діток необхідна дороговартісна операція. А ще страшніше, коли дитині ставлять діагноз – неоперабельна. Для мене, це наче диво, що мою доньку змогли врятувати. Такі випробування змушують переосмислити своє життя, задуматися над тим, що треба щодня дякувати Всевишньому за те, що маєш, за своїх рідних», – переконана вона.

20 views0 comments