• Хотинські вісті

Жнива: чи вдосталь хліба буде на столі?Який цього року врожай пшениці вже знають аграрії краю, що першими завершили збирати збіжжя. Для них липнева пора особливо гаряча.


– Погода видалася сприятливою для збору врожаю, тож ми встигли вчасно зібрати вирощене. До речі, завершили цю роботу одними з перших в Україні, адже в інших областях останні два тижні йшли проливні дощі, – зазначає керівник «ЗахідАгроТрансу» Петро Кушнір з Клішківців.Разом з ним відправилися на пшеничний лан, де вже кілька днів поспіль, здіймаючи куряву, гуркотять комбайни. Цьогоріч жнивували агрегатами «Джон Дір» та «Нью Холанд». Досвідчені комбайнери, водії добре знають свою справу. Словом, жнивний процес йшов злагоджено.

На частині поля, де золоте колосся вже було зібрано, працював трактор. То Олександр Присяжнюк здійснював дискування ґрунту під урожай уже наступного року. За трактором, не боячись його гуркотіння, по свіжій борозні крокували лелеки у пошуках здобичі.


Налитий колос схилявся додолу, ніби кланяючись хліборобам за їхню важку працю. Мотори гуділи особливо щемно, адже погодні умови не надто позитивно вплинули на посіви.

– Жнива є іспитом для аграріїв, адже це – перші підсумки сезону, перша радість від золотого потоку добірного зерна, і перші прогнози, чи буде вдосталь на столі духмяного хліба, – каже Петро Кушнір. – На жаль, не завжди маємо гарантії доброго врожаю, бо це залежить не лише від нашої праці, а й від погоди. Безсніжна зима, весняні морози, а потім тривалі зливи і буревії суттєво зменшили цьогорічні показники врожайності. Уже нині бачимо, що пшениця здорожчає, а відповідно зросте ціна на хліб, – прогнозує аграрій.


Більше фото на сторінці у фейсбук.

23 views0 comments