• Хотинські вісті

Жнива для перемоги: зібрали озимі у ФГ "Тарас"Для аграріїв настав найважливіший період – збирання врожаю. Час жнив – це підсумок важкої праці упродовж усього сезону, це час надій та сподівань, що Україна буде з хлібом.


Минулого тижня завершили збір озимих на полях фермерського господарства «Тарас», що у Білівцях. Робота кипіла зранку до ночі. Як кажуть комбайнери, у них тривала боротьба за кожне зернятко.


Адже цьогоріч шкоди урожаю в Україні завдають не лише російські окупанти тим, що нищать техніку, крадуть зерно, спалюють поля, чимало біди роблять і погодні умови.

Недобір урожаю через посуху


– Такої посухи, як цього року, навіть не пам‘ятаю, – каже керівник ФГ «Тарас» Володимир Дубчак. – Дощів не було від весни. Незважаючи на те, що дотримувалися усіх технологій: вносили у достатній кількості добрива, гербіциди та фунгіциди, дефіцит вологи та аномальна спека все ж спричинили недобір урожаю зернових та інших культур, – із сумом констатує фермер.


Через посуху врожайність майже удвічі менша, ніж торік: у 2021 році зібрали по 70 центнерів пшениці та ячменю, нині ж – лише 25–30 ц із гектара.


У користуванні цього фермерського господарства – три тисячі гектарів. За словами керівника, цьогоріч сіяли озимий ячмінь, пшеницю та ріпак загалом на площі 1000 га, 900 га засіяли кукурудзою, 500 – соняшником, решту – соєю.


– Незабаром розпочнемо збирати й інші культури, бо від спеки все сохне швидше. На кукурудзу і соняшник покладаємо більші надії, хоч і їхнє насіння дрібне. Однак сподіваємося, що зерна для хліба й олії буде достатньо.


Там, де вже зібрано урожай, підготовили поле під сівбу ріпаку, провели лущення стерні та глибоке рихлення.


Також у господарстві розраховуються за оренду землі із власниками паїв, видають по тонні зерна на пай.Проблема збуту

Ситуація на зерновому ринку України наразі дуже напружена. Експорт зерна скоротився. Тож для всіх аграріїв одна спільна проблема – збут вирощеної продукції.


– Вивезти зерно не маємо можливості, адже порти закриті. Та й ціну нині пропонують таку, що виходить, ми працювали собі у збиток. Сподіваємося, найближчим часом усе ж розблокують портові виходи. Проте шукаємо й інші варіанти збуту в європейські країни, плануємо укладати договори із Румунією, – говориьть фермер.


Треба зберегти зерно

У багатьох фермерів сховища все ще наповнені торішнім урожаєм, немає де зберігати цьогорічний збір.


– За таких умов осіннє зерно може залишитися на полях незібраним, – каже Володимир Васильович. – У зв‘язку з цим ми розпочали будівництво нового ангара. До жовтня плануємо його завершити, аби не втратити урожай.


Ми молотили ячмінь при 35-градусній спеці, зерно «вижарилося» добре, не сире, а тому може зберігатися й більше року. Тож докладемо усіх зусиль, щоб вирощена продукція не пропала, – запевняє Володимир Дубчак.

Ситуація нині досить важка, адже зерно продати поки що не можемо, грошей в обігу немає, а податки потрібно сплатити, зарплату робітникам мусимо видати.


Але зараз важко усім: і військовим, і тим, що в тилу. Тож не здаємося, працюємо і надіємося, що війна закінчиться. Ми переможемо! Дякуємо захисникам та захисницям України за можливість працювати нам нині, щоб забезпечити країну хлібом. Віримо, наша держава буде процвітати! – переконаний Володимир Дубчак.


Дякуємо усім, хто нас захищає і працює на продовольчому фронті!


193 views0 comments