• Хотинські вісті

Електронна трудова книжка та пенсійний калькулятор – зручні онлайн сервісиУ період карантину використання електронних послуг вебпорталу Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) – ідеальна можливість оперативно у зручний спосіб і час отримати потрібну інформацію, документи чи вирішити питання соціального та пенсійного забезпечення.


Цей сучасний сервіс корисний не тільки для нинішніх і майбутніх пенсіонерів, а й для молодих людей, які розпочинають трудовий шлях.


Про зручність та доступність широкого спектру пенсійних послуг в електронному форматі розповідає начальниця Хотинського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Світлана Шкуренко:


– Увесь спектр пенсійних послуг – від довідок до процедури призначення пенсії – наразі можна отримати у режимі онлайн, не відвідуючи установи Пенсійного фонду. Це доволі легко і безпечно, адже дистанційний спосіб обслуговування дозволяє заощадити час, вберегтися від зовнішніх небезпек та опанувати сучасні технології, які все глибше проникають в усі сфери життя.


Послуги, які надають фахівці сервісного центру в стаціонарному режимі, можна отримати не виходячи з дому, скориставшись порталом електронних послуг. Онлайн-сервіси набувають все більшої популярності серед краян, у тому числі людей старшого віку, які виявляють цікавість до дистанційного формату пенсійного обслуговування й оволодівають сучасними технологіями – самостійно або за допомогою представників молодшого покоління. А щоб навчитись користуватись електронними послугами, на порталі є детальні покрокові інструкції. Окрім того, за потреби спеціалісти надають допомогу в реєстрації/авторизації, пояснюють, як користуватись електронними сервісами.


Відзначивши значне зростання кількості користувачів вебпорталу Пенсійного фонду, фахівчиня Світлана Шкуренко повідомила, що до їх числа входять як пенсіонери, яким пенсію вже призначено, так і люди, котрі готуються до набуття цього статусу, а також молодші, які заздалегідь піклуються про своє пенсійне майбутнє.


Електронна трудова книжка

Популярною послугою стала Електронна трудова книжка – зручний та доступний сервіс, котрий дозволяє вести облік своєї трудової діяльності в електронному форматі та за необхідності уточнювати й доповнювати невраховані дані про періоди роботи. Такий формат виключає ризик втрати інформації та можливість її фальсифікації, адже перед внесенням достовірність даних ретельно перевіряється.


Маючи впорядковану електронну книжку, можна заздалегідь подати заяву на автоматичне призначення пенсії. Цей запроваджений сервіс позбавляє необхідності особистого відвідування установи ПФУ – з настанням пенсійного віку система на основі електронної персональної інформації про трудову діяльність людини, страховий стаж, величину заробітку і сплачених внесків автоматично здійснює призначення пенсії, визначає її розмір та дату виплати.


Пенсійний калькулятор

Охочим завчасно дізнатися величину майбутньої пенсії допоможе Пенсійний калькулятор – зручний і простий електронний інструмент, який на основі наявних у базі даних відомостей про тривалість страхового стажу, суму відрахувань із заробітної плати та додатково вручну введеної користувачем інформації здійснює прогнозний розрахунок майбутньої пенсійної виплати.


Також представниця ПФУ Світлана Шкуренко розповіла про мобільний застосунок «Пенсійний фонд» і зручність його використання, та зазначила, що для отримання повного спектру електронних послуг на вебпорталі необхідно авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису.


Для юридичних осіб – зручний формат отримання корисної інформації пропонує електронний «Кабінет страхувальника». Тут є змога переглянути дані звітності щодо сплати ЄСВ, самостійно отримувати електронні довідки щодо страхового стажу і розміру заробітної плати працівників, інформацію з Електронного реєстру листків непрацездатності для здійснення розрахунків виплат за лікарняними листами, формувати й роздруковувати заяви-розрахунки та почерпнути багато іншої корисної інформації.


Насамкінець керівниця сервісного центру закликала мешканців району активніше оволодівати сучасними технологіями і максимально використовувати дистанційний формат отримання пенсійних послуг.


28 views0 comments