• Хотинські вісті

Експрес-тести на коронавірус роблять і в Хотині

Updated: Apr 3, 2021Крім ПЛР-досліджень для визначення інфікування COVID-19 можна проводити так звані «швидкі» тести на антиген коронавірусу. Тепер експрес-тестування проводять і у медичних закладах Хотинщини.


За його допомогою можна отримати результат уже через 15–20 хвилин, тоді як для ПЛР-тестування потрібно значно більше часу, іноді кілька днів, бо і сама процедура триваліша, і роблять її лише в лабораторному центрі у Чернівцях.

У яких випадках застосовуються експрес-тести і наскільки вони точні? Скільки це коштує? Чим відрізняються від методів ПЛР та ІФА? Про все це розпитуємо у головної лікарки Хотинського центру первинної медичної допомоги Тетяни Солодкої.– Експрес-аналіз зручний тим, що його можна зробити у будь-який день і годину та швидко отримати результат. Таке попереднє дослідження проводять за направленням сімейного лікаря, – пояснює вона.


На відміну від тесту ПЛР, зразки для якого медики відбирають тільки вранці та у визначені дні та направляють у Чернівці, цей експрес-аналіз роблять у нашій лабораторії за 15–20 хвилин.


Позитивний результат «швидкого» тесту свідчить про наявність вірусу в організмі людини безпосередньо в цей момент, а ІФА-тестування – здебільшого про перенесену коронавірусну недугу та наявність імунітету.


«Швидкі» тести ми почали отримувати з обласного центру в січні. У лютому одержали їх більше, розподілили між амбулаторіями. Для пацієнтів за направленням лікаря експрес-аналіз на коронавірус – безкоштовний (тести закуповуються за кошти держави), – пояснила Тетяна Солодка.


– Наскільки точний експрес-тест?


– Звісно, найточнішим є ПЛР-тестування, який називають золотим стандартом діагностики (хоча теж можливі помилкові результати). Але, як засвідчує досвід, якщо експрес-тест показав позитивний результат, тобто наявність вірусу в організмі, то практично завжди це потім підтверджує ПЛР.


Фахівці зазначають, що ПЛР-тести мають точність 80–90%, а «швидкі» – 60–70%.


– У яких випадках і кому доцільне проведення експрес-тесту?


– Просто так, за бажанням людини, якщо немає певних ознак, тестування не роблять.

Його проводять:

  • людям з підозрою на COVID-19, із симптомами гострої респіраторної інфекції або пневмонії;

  • пацієнтам, які підлягають госпіталізації у відділення (наприклад, з апендицитом чи іншою хворобою, що вкрай потребує лікування у стаціонарі),

  • а також особам, які були у контакті з хворим на коронавірус і виходять із самоізоляції, – відповіла Тетяна Солодка.
344 views0 comments