• Хотинські вісті

Діють мобільні групи для допомоги одиноким і стареньким жителям Хотинщини


Допомагають найбільш вразливим і незахищеним людям


В умовах жорсткого карантину особливо важко літнім, самотнім людям, які у групі підвищеного ризику. Їм потрібні не тільки продукти, ліки, а й добре слово, увага, підтримка, адже вони тижнями сидять у чотирьох стінах своїх домівок.


– Для допомоги жителям району похилого віку, одиноким та одиноко проживаючим людям, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують доставки харчів, медикаментів, були сформовані мобільні групи соціальної підтримки, – розповідає директорка Хотинського територіального центру соцобслуговування Тетяна Волосевич. – Такі групи створені у кожному населеному пункті за рішенням районної комісії з ТЕБ та НС за дорученням відповідної обласної комісії. Їх контакти ми оприлюднили.


У ці мобільні групи входять і соціальні робітники терцентру. Вони зараз працюють у посиленому режимі, адже з початком карантину щодня відвідують самотніх стареньких людей, якими опікуються, телефонують їм. Вони не тільки доставляють продукти та ліки своїм підопічним, а й здійснюють контроль за станом їхнього здоров’я, – каже Тетяна Волосевич.

До речі, співробітники терцентру пошили близько 700 марлевих масок і роздали їх як соціальним робітникам, так і їхнім підопічним.


– Міністерство соціальної політики спільно з корпорацією «АТБ» за сприяння Департаменту соціального захисту Чернівецької ОДА реалізують благодійний проєкт із забезпечення найвразливіших верств населення продуктовими наборами, – продовжує Тетяна Волосевич. – Буде роздано 1515 таких пакунків найбільш потребуючим жителям району. Щиро вдячна керівнику Недобоївської ОТГ Юрію Юзві та підприємцю, меценату Олексію Сторожинецькому, котрі допомогли з доставкою цього гуманітарного вантажу на Хотинщину.


За її словами наразі триває підготовка до реалізації проєкту «Допомога поруч» від Мінсоцполітики. "Збираємо інформацію, формуємо списки тих, хто потребує різного виду допомоги: не лише одиноких людей похилого віку, а й малозабезпечених сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Прагнемо максимально охопити усіх, кому це вкрай необхідно", – інформує вона.


Працівники установи продовжують роботу із сім’ями, які нині перебувають у скрутних умовах. До Великодня співробітники соціальних служб відвідали такі родини, вручили пасхальні продуктові набори їхнім діткам.


Долучився колектив терцентру і до допомоги медикам. Працівники апарату віддали свій одноденний заробіток (загалом понад 4000 гривень) на пошиття захисних костюмів для персоналу медичних закладів, які зараз на передньому краї боротьби з коронавірусною інфекцією.


«Соціальні робітники теж нині, під час епідемії, знаходяться на передовій. Адже їхня нелегка праця нині особливо важлива для людей похилого віку, одиноких, осіб з інвалідністю, що перебувають на вимушеному карантині. Висловлюю щиру подяку усім працівникам соціальної сфери, які трудяться в посиленому режимі, допомагають іншим, ризикуючи власним здоров’ям. Також вдячна керівництву і співробітникам Хотинської міської ради, що у співпраці з благодійними фондами передали для соціальних робітників нашого територіального центру 40 захисних костюмів індивідуального захисту, 150 масок, 100 л антисептика та 55 захисних щитків для обличчя. Міцного усім здоров’я, бережіть себе і своїх близьких», – підсумувала директорка терцентру Тетяна Волосевич.

16 views0 comments