• Хотинські вісті

Другий етап вакцинації розпочався на Хотинщині: хто може отримати щеплення

Updated: Mar 2422 березня в Україні стартував другий етап масової вакцинації проти COVID-19. Окрім мобільних бригад відтепер роблять щеплення і стаціонарні пункти, яких наразі 565. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.


"З цього тижня ми переходимо до наступного кроку в межах другого етапу вакцинації — це імунізація сімейних лікарів, які безпосередньо контактують з хворими ”, – сказав глава МОЗ. Із прибуттям нових вакцин також щеплюватимуть працівників соціальної сфери, системи громадського здоров’я та людей віком понад 80 років, які записалися в чергу через свого лікаря чи онлайн.


Одночасно триватиме вакцинація тих категорій, які мають отримати щеплення на першому етапі – це медики, залучені до боротьби з COVID-19, і військові.


За словами міністра, загалом буде розгорнуто 2,5 тисячі пунктів щеплень, до складу яких входитимуть: лікар, 2 медпрацівники середньої ланки та реєстратор, який вносить дані про щеплених у базу даних НСЗУ.


Як це відбувається на Хотинщині


Раніше для імунізації проти COVID-19 у Хотин приїжджала мобільна бригада. Сьогодні, у рамках другого етапу, вперше вакцинацію здійснили у місцевому пункті щеплень медики Хотинського центру первинної медичної допомоги.


Вони пройшли відповідні регіональні навчання і отримали сертифікати для допуску для проведення щеплення саме вакциною Covishield від AstraZeneca.


– На другому етапі вакцинації підлягають медики, зокрема первинної ланки, соціальні працівники, люди віком 80 років і старші, які записалися в чергу за допомогою свого сімейного лікаря, учасники АТО/ООС і співробітники силових структур, а також публічні особи та громадські діячі, – розповів лікар пункту щеплення Олександр Окіпняк (сімейний лікар Хотинського центру ПМД).


Першу дозу вакцини Covishield у рамках другого етапу сьогодні ввели 20 жителям Хотинщини. Серед них – люди, старші 80 років, громадські діячі, а також журналісти "Хотинських вістей".

Вакцинувалися і кілька медиків, зокрема сімейний лікар та нині голова Топорівської громади Юрій Пасічник і головна лікарка Хотинського центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка. Вона зауважила, що це векторна вакцина, яка не містить самого вірусу.Усім спочатку дали заповнити інформаційну згоду на вакцинацію, виміряли температуру та артеріальний тиск. Медики також розпитували про хронічні захворювання, чи були алергічні реакції у минулому.


Медсестра Інна Кваснюк показала сумку-холодильник, у якій тримають вакцину. У кожному флаконі Covishield – 10 доз. Як запевнив Олександр Окіпняк, робиться усе для того, щоб кожна доза після розкриття флакона була використана і не пропала даремно. З урахуванням цього попередньо формують списки бажаючих.


Як записатися на щеплення


Лікар пункту щеплення Олександр Окіпняк пояснив, що записатися на щеплення можна трьома способами:


  • через реєстратуру (тел. 2-15-22);

  • через сімейного лікаря, з яким укладена декларація;

  • за допомогою додатку "Дія".


– Але, якщо ви не уклали декларацію із сімейним лікарем, то це не є перепоною для щеплення", – додав Олександр Окіпняк. – А загалом на другому етапі щеплять не всіх бажаючих, а лише людей певних категорій – у межах вищезгаданого переліку, визначеного МОЗ.


Коли даватимуть документ про щеплення


Як розповіла реєстраторка пункту щеплення Оксана Мала, інформацію про всіх, кого щеплюють від коронавірусу, заносять в електронну базу даних НСЗУ.


"Другу дозу вакцини вводитимуть, за рекомендаціями МОЗ України, через 9-12 тижнів після першої. Інформацію про те, коли її можна отримати, нададуть сімейні лікарі. Після здійснення людині двох ін'єкцій Covishield, їй нададуть сертифікат про проведення вакцинації", – зазначив лікар Олександр Окіпняк.


До речі

Міністр Максим Степанов повідомив, що на сьогодні програма вакцинації перевищила відмітку у 100 тисяч – в Україні наразі вакцинувалися 111 025 людей. Також продовжиться вакцинація медпрацівників з першого етапу вакцинальної кампанії. Таку можливість передбачило МОЗ.155 views0 comments