• Хотинські вісті

До 25-річчя з часу польоту у космос Леоніда Каденюка випустили ювілейний календарЙого сьогодні презентували у Хотинській публічній бібліотеці


28 січня Герою України, нашому земляку Леоніду Каденюку виповнився б 71 рік. Також будемо відзначати 25-річчя з часу польоту у космос першого космонавта незалежної України.


До цієї річниці «ювілейний» календар на 2022-й рік «Зірка Леоніда Каденюка над Буковиною» із цитатами та світлинами зоряного земляка-астронавта випустила Чернівецька обласна наукова універсальна бібліотека ім. М. Івасюка. А торік до 70-річчя з дня народження Леоніда Каденюка віддрукували спеціальний бібліографічний покажчик «Леонід Каденюк. Серце, віддане космосу (1951–2018)».


Сьогодні у Хотинській публічній бібліотеці відбулася зустріч, на якій презентували ці доробки та поділилися спогадами про зоряного земляка – людину, яка стала живою легендою.Під час невимушеного спілкування заступниця директора з питань наукової роботи обласної наукової бібліотеки Марія Довгань та працівниця відділу документів із економічних, технічних та природничих наук Лідія Гакман розповіли, як зародилася ідея створення календаря та покажчика, як втілили задуми в життя за допомогою меценатів.


Також навели чимало цікавих цитат як самого Леоніда Костянтиновича, так і людей, котрі його знали чи працювали з ним.


Хоч Леонід Каденюк досяг таких висот, літав на більше ніж 50 типах та модифікаціях літаків, видав чимало наукових праць, але завжди залишався дуже щирою, скромною і простою у спілкуванні людиною. Про це говорив під час зустрічі Володимир Балицький.


«До Леоніда Каденюка та його матері тисячі людей зверталися по допомогу, виливали всі свої турботи, скарги... У міру можливостей завжди він прагнув допомогти, проте не всі потім йому дякували... Цікаво, що Л. Каденюк мріяв ще раз побувати у космосі, тренувався, регулярно бігав, зокрема на дистанцію 10 кілометрів», – згадував В. Балицький.


Завдяки польоту в космос у складі міжнародного екіпажу на американському кораблі «Колумбія» Леоніда Каденюка молода українська держава заявила про себе як космічна держава, наголосили гості Хотинської бібліотеки та її завідувачка Майя Мазур.


У зустрічі взяли участь представники міської ради та громадськості Хотина. Колеги з Чернівецької обласної наукової універсальної бібліотеки подарували Хотинській публічній бібліотеці декілька книг-покажчиків та календарів «Зірка Леоніда Каденюка над Буковиною».


До речі, таку назву обрали невипадково. Адже саме над Буковиною яскраво спалахнула зірка Леоніда Каденюка, освітлюючи шлях до мрії новим поколінням.


Але стати космонавтами мріяли мільйони, а досяг мети лише він один – перший і поки єдиний космонавт незалежної України.


100 views0 comments