• Хотинські вісті

«Доступні ліки» та «Доступна діагностика» – будуть недоступні пацієнтам без деклараціїПацієнти без декларації з лікарем не зможуть користуватися програмами «Доступні ліки» та «Доступна діагностика»


Майже рік триває підписання декларацій з сімейними лікарями. На Буковині угоди з медиками уклало близько 69% населення області. Найактивніше декларації підписують у Клішковецькій ОТГ, найгірше – у Путильському та Заставнівському районах, повідомляє UA: БУКОВИНА .


З 1 квітня 2019 року на пацієнтів, які не підписали декларацій з сімейними лікарями, чекають зміни у наданні медичних послуг. Лікарі первинної медичної ланки будуть надавати невідкладну медичну допомогу як і раніше. Не зазнає змін надання невідкладної медичної допомоги. Однак у людей, які не мають декларацій з сімейними лікарями, не буде можливості брати участь у деяких державних медичних програмах.

«Щодо можливості реалізації і участі в програмі «Доступні ліки», то такі люди не зможуть брати участь без підписаної декларації. З 1 липня також не буде можливості брати участь у державній програмі «Доступна діагностика», яка стосується як лабораторних методів обстеження, так і консультацій вузьких спеціалістів», – про це в ефірі програми «Тема дня» на телеканалі UA: Буковина розповів Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації.

Пройти обстеження або проконсультуватися з лікарем можна буде за визначену плату, внесену до каси медичного закладу.

За словами Юрія Лесюка, наразі точних цін немає, оскільки їх мають затвердити. Також він наголосив, що наразі ці послуги мають надавати безкоштовно: «Якщо будуть відомі факти вимагання коштів у пацієнтів, такий сімейний лікар не буде працювати у цьому закладі, і постане питання стосовно того, чи буде дійсна угода між закладом охорони здоров’я, в якому працював такий лікар, і Національною службою здоров’я».

У разі, якщо сімейний лікар вимагає гроші з пацієнта, необхідно звернутися до адміністрації медичного закладу, департаменту охорони здоров’я або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України.

Як обрати сімейного лікаря дивіться у нашій покроковій інструкції: https://www.youtube.com/watch?v=C87zfj1Vif0

МАТЕРІАЛ UA: БУКОВИНА.

17 views0 comments