• Хотинські вісті

Дороги в ямах: сніг зійшов разом з асфальтом

Updated: Feb 14, 2019


Ще не розвеснилося, але чимало доріг краю уже в аварійному стані: яма на ямі. Водії скаржаться, що на деяких ділянках можна й колесо залишити. І запитують: що ж робить облавтодор?


Про стан доріг, заплановані заходи з покращення їх стану та визначення технології з ліквідації ямковості розповіли під час брифінгу в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області–заступник начальника з експлуатаційного утримання та штучних споруд Ю.В. Бучка, директор ДП « Чернівецький облавтодор» Мицька В. І. та начальник управління житлово-комунального господарства О.А Левченко.


Такий стан багатьох автошляхів Буковини там пояснили несприятливими погодними умовами:

"Внаслідок частих коливань температури повітря, коли при плюсових температурах вдень, волога, що накопичується в порах, тріщинах та навіть незначних вибоїнах, при пониженні температури повітря вночі, сприяє прогресуванню руйнацій дорожнього покриття. Сукупність всіх цих факторів спровокувало до процесу стрімкого розвитку ямковості на автомобільних дорогах державного значення.

Зазначена новоутворена ямковість прогресує на старих ділянках, які капітально не ремонтувалися через нестачу коштів останніми десятиліттями (20 – 30 років).

Узимку погодні умови дозволяють виконувати лише аварійні роботи холодною асфальтобетонною сумішшю, тому, з метою виправлення ситуації, що склалася, Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області надала доручення ДП «Чернівецький облавтодор», що накопичує матеріально-технічні ресурси, з метою забезпечення безпеки дорожнього руху виконання робіт з ліквідації аварійної ямковості, тільки за сприятливих погодних умов.


Водночас в дорожні служби поінформували, що у погожі дні вже приступили до ліквідації аварійної ямковості:

"З настанням сприятливих погодних умов, Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області приступила до виконання робіт з ліквідації аварійної ямковості. Відсутності опадів та плюсова температура повітря дозволяє працівникам дорожньої галузі виконувати зазначені роботи. Варто наголосити, що аварійний ямковий ремонт виконується в міжсезоння запланованих ремонтів для підвищення безпеки дорожнього руху.

Враховуючи значимість доріг ДП «Чернівецький облавтодор» працює на наступних ділянках доріг:

М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече (Заставнівський , Кіцманський, Глибоцький райони);

Н-03 Житомир-Чернівці ( в межах Хотинського району);

Н-10 Стрий-Ів.Франківськ-Чернівці-Мамалига ( в межах Новоселицького району) .Наразі дорожники працюють на найбільш уражених ділянках доріг, звісно це не вирішення проблеми, але наразі це єдиний спосіб підтримувати дороги в проїзному стані. Хочемо наголосити, що на деяких ділянках доріг капітального або поточного середнього ремонту не було останніми десятиліттями, але згідно з розробленою стратегією починаючи з 2020 року України перейде від поточних до капітальних ремонтів та поступово відмовиться від ямкового ремонту доріг.

25 views0 comments