• Хотинські вісті

«Дністер каньйон» – для розвитку туризму громади реалізують спільний проєкт


Фото із сайту Мінрегіону.

Загалом 33 громади з Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей об’єдналися у реалізації проєкту «DNISTER CANYON» для розвитку туристичного потенціалу. Ці громади знаходяться на території Дністровського каньйону і планують розвивати спільно туризм (серед них – і громади Хотинщини).


Метою реалізації проєкту є також збереження Дністровського каньйону – унікальної природної пам’ятки.


Договір про міжмуніципальне співробітництво цих громад зареєстрували у Мінрегіоні. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час реєстрації договору з головами громад з кожної з чотирьох областей.


«Дністровський каньйон визнано одним із чудес України. На жаль, на його територіях є низка проблем — застаріла або недостатня туристична інфраструктура, неналежний стан екосистем тощо. І я безмежно радий, що 33 громади проявили ініціативу та розробили проєкт, який подарує друге дихання цьому особливому місцю... Сподіваюсь, цей приклад надихне інші регіони, аби ті знайшли свою унікальність та почали втілювати ініціативи. «DNISTER CANYON» — це гарний приклад переваг децентралізації», — підкреслив Олексій Чернишов.


Завдяки проєкту «DNISTER CANYON» громади, які знаходяться на його територіях, отримають можливість додатково залучати кошти державного бюджету, співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями та брати участь у проєктах Європейського Союзу. Відтак, зможуть розкрити туристичний потенціал, відновити інфраструктуру, створити нові робочі місця, покращити екосистему та економіку регіону.


«Зараз громадам треба виконати організаційну частину, зокрема, внести напрямок розвитку Дністровського каньйону до стратегій розвитку територіальних громад та областей. Проєкт — масштабний, і я переконаний, що бізнес та науковці з радістю долучаться до розбудови територій Дністровського каньйону», — зазначив заступник міністра В’ячеслав Негода.


На завершення зустрічі присутні висловили сподівання, що Дністровський каньйон стане популярною туристичною локацією України.Довідково


Дністровський каньйон є найбільшим в Україні та одним з найбільших у Європі. Його довжина становить близько 250 км.


14 липня 2021 року представники 33 територіальних громад Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської областей, які об’єднують Дністровський каньйон, уклали договір міжмуніципального співробітництва у формі реалізації спільного проєкту «DNISTER CANYON».

Джерело – сайт Мінрегіону.

8 views0 comments