• Хотинські вісті

Для переоформлення субсидій надається 5 місяців

Updated: May 17, 2021Із травня 2021 року відбулися зміни у програмі житлових субсидій. Для оформлення цього виду допомоги на наступний період громадяни мають подати оновлені заяву та декларацію. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, яке вже затвердило відповідні документи (наказ Мінсоцполітики від 07.05.2021 № 242).


ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

З метою уникнення утворення черг, на підставі документів, поданих протягом УСІХ 5 місяців неопалювального періоду, тобто, у травні – вересні 2021 року, житлова субсидія ВСІМ домогосподарствам буде призначена з ТРАВНЯ 2021 року.

У Мінсоцполітики наголосили: "просимо усіх, хто потребує підтримки держави, не піддаватися панічним настроям, не створювати масових скупчень, адже житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 р., буде нарахована починаючи з травня 2021 року".


Звернутися за оформленням субсидії можна одним із таких способів:


- через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;

- безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

- заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;

- через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua.


Бланки Заяви та Декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/16214.html з метою їх надання в паперовій формі особисто або надсилання поштою.


Одночасно у Мінсоцполітики інформують, що наразі додатково аналізують критерії призначення житлових субсидій, визначені Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабміну від 21 жовтня 1995 р. №848 (зі змінами), з метою спрощення окремих умов їх призначення.


Комісій уже не буде

Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.


Таким чином, усім цим домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується втричі із 30 до 10 днів, повідомляють у Міністерстві соціальної політики.


Джерело - Міністерство соціальної політики.


Про можливість подання/прийняття документів для призначення субсидій у ЦНАПах на Хотинщині жителів буде повідомлено додатково. При отриманні детальнішої інформації розповімо читачам "Хотинських вістей".


142 views0 comments