• Хотинські вісті

Ширяться чутки, що на Хотинщину могли привезти коронавірусХотинщиною активноширяться чутки, що мама із сином – Галина та Назар Думанський з Долинян, котрі перебували на лікуванні в Китаї, могли "привезти" у село коронавірус. Мало того, подейкують, що їм прийшла небезпечна посилка з Китаю. Про це говорять не тільки в Долинянах, а й у Хотині, інших селах району. Але чи є підстави так вважати? Хочемо розставити усі крапки над "і".


Пересуди та панічні настрої і в розмовах, і в соцмережах викликані, зокрема, нестачею інформації. Також хвилювання додав той факт, що з аеропорту в Борисполі пасажирів випускали після вимірювання температури тіла, не узявши аналізів. Звичайно, люди переживають за власне здоров'я та своїх дітей. Але важко уявити, як зараз нелегко доводиться матері маленького Назарчика, яка в епіцентрі цих пересудів.


Наша кореспондентка зв'язалася і з Галиною Думанською, і з лікарями, котрі брали у неї та її дитини аналізи для спеціального дослідження на наявність вірусу. Галина розповіла:

"Якби ми за хворіли на коронавірус, нас би з Китаю навіть не випустили. Але ніяких симптомів у нас не було. Проживали у м. Юньчень (провінція Шансі), там де спалаху хвороби немає. У лікарні, де проходили курс лікування, не виявили жодного випадку ураження коронавірусом. Потім ми перебували під наглядом і контролем під час польоту і перепусток до інших країн. Задля власної безпеки постійно носили маски та окуляри, навіть у літаку.


Прилетівши додому, вже зранку 12 лютого я почала дзвонити до Чернівців, розповіла свою ситуацію, щоб у нас взяли аналіз на ГРВІ та коронавірус. Але вислухавши мене, лікар повідомила: "Аналіз роблять при ознаках, яких у вас немає. Тому ніхто цього робити вам не буде". Проте вмовила медиків, тож дослідження на гострі респіраторні інфекції нам провели, повідомили, що аналізи хороші, ГРВІ не виявлено.


Після цього я особисто просила лікаря-епідеміолога Юрія Падурару з Чернівців, щоб нам зробили аналіз на коронавірус. Він зв'язався з Києвом, на щастя отримав дозвіл, тож мазки у нас узяли, чекаємо результатів, – сказала Галина.


"У тому, що в аеропорті після прильоту у нас аналізи не брали, не має моєї вини. Я не ховалася від перевірок, і ще до Києва проходила контроль... Ми летіли чотирма літаками з пересадками, бо прямих рейсів не було. Мусили повернутися. Що нам треба було залишатися в Китаї і чекати, доки вірус розповсюдиться?", – схвильовано каже матір Назарчика.

Юрій Падурару, лікар-епідеміолог, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ повідомив:


"Справді, Галина Думанська зверталася до мене. Разом з головним лікарем Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяною Солодкою 13 лютого ми побували у цій родині, клінічних ознак хвороби у них немає. Але за наполяганням матері, у порядку виключення узяли мазки з горла для проведення дослідження за допомогою нових тест-систем, щоб остаточно виключити усі підозри (за погодженням з Центром громадського здоров'я МОЗ). Результати направили у центральну вірусологічну лабораторію МОЗ України в м. Київ. Очікуємо, що результати будуть цього тижня.


Щодо необхідності заходів ізоляції: слід наголосити, що за розпорядженням Кабміну від 3 лютого запроваджені тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначених Міністерством охорони здоров’я закладах. Але мова йде тільки про провінцію Хубей! А родина Думанських прибула з провінції Шаньсі, саме тому в Києві не здійснювали такі заходи та лабораторне обстеження.Також зазначу, що хоч ознак захворювання немає, після появи чуток у селі про коронавірус ця родина вирішила самоізолюватися, обмежити спілкування з іншими мешканцями. Ми підтримали такі дії. Це свідчить про їхню свідомість, інформаційну підготовленість. Фахівці надалі спостерігатимуть за станом їхнього здоров'я".Крім того наша кореспондентка перевірила інформацію щодо посилки, яку Галина Думанська отримала нібито з Китаю. Подзвонила у поштове відділення с. Долиняни.


Поштарка Марія Олінійчук розповіла:

"Галина отримувала посилки, але з Чернівців та інших міст України, з Китаю не було. Їй нерідко приходять посилки від благодійних організацій, це переважно одяг чи іграшки для дітей".
63 views0 comments