• Хотинські вісті

Де варто побувати у Карпатах. Легко навіть для початківцівНині, як виявилося, багато українців гайнули на відпочинок саме до Карпат. Краяни теж продовжують ділитися своїми розповідями про мандри у горах та фотографіями. Як і обіцяли, «Хотинські вісті» публікують найбільш захоплюючі історії у кожному номері часопису. Сподіваємося, що так зможемо заохотити вас, любі читачі, мандрувати Україною, адже вона прекрасна, неповторна і багата мальовничими місцинами.


Своєю історією про подорож до цілющих джерел та підйом на гору Гимба, що на Закарпатті, розповіла Ілона Дудка з Хотина. Разом з донькою вони поїхали назустріч пригодам, а цю вершину обрали не просто так...


Гора Гимба – найбільш «туристична» вершина


Справа в тому, що гора Гимба, висотою 1498 метрів, мабуть, одна з найпопулярніших і найадаптованіших для туризму. Тож чудово підходить для початківців, адже це легке сходження з акцентом на споглядання мальовничих краєвидів.


Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гимба – гірський масив на Закарпатті протяжністю більше 50 км. Конусовидні вершини, покриті різнотрав’ям та чорничними кущами, оточені густим буковим лісом.


Зустріли актора серіалу «Школа»

Ілона Дудка розповіла, що з донькою добиралися до Закарпаття автобусом з двома пересадками. Заздалегідь забронювавши номер у готелі у смт Міжгір’я, замовили й екскурсію, тож разом з іншими мандрівниками здійснювали сходження на гору.


– Добиралися довго, але враження того варті! Ціни тут досить доступні, номер у готелі коштує від 500 грн за добу, а екскурсія 200 грн – за дорослого та 100 грн за дитину, – розповіла мандрівниця. – До речі, у цьому ж готелі під час нашої подорожі відпочивав актор популярного серіалу «Школа» – Філіп Козлов. Ми зустрілися на підйомі, це було неочікувано та приємно, особливо щаслива була донька.
Дорога не складна для початківців

– Тут чисте свіже повітря, гарно і спокійно. Хочеться тут жити, – поділилася враженнями Ілона. – Маршрут на гору Гимба ділиться на два відрізки – частину, яку можна подолати на підйомнику, і пішу. Ми з Юлею вирішили скористатися підйомником, а до самої вершини йшли пішки, аби довше насолодитися краєвидами.


Як запевнила жінка, дорога виявилася не складною, усю відстань можна подолати за 2–3 години (рухаючись на підйомнику і трохи пішки). Але за винятком декількох крутих невеличких ділянок.


Водограй Шипіт та його легенда

Якраз попід горою Гимба точить камінь один з найвідоміших водоспадів Карпат – Шипіт, який входить до 7 чудес України. Він причаївся серед крутих скель та лісів. Іноді тільки несамовитий шум води може підказати, що поблизу є потік з мальовничим водограєм.


– Під час екскурсії нам показували багато цілющих джерел і розповідали, що вода тут чудодійна, я ж скуштувала з усіх, хоча її запах не дуже, – з усмішкою поділилася Ілона. – Але найбільше вразив водоспад – своєю красою і легендою, що розповів гід.

За цією легендою, колись давно закохалися дівчина із заможної родини та бідний хлопець. Батьки були проти їхнього кохання, тому вони зустрічалися потайки, за селом, у місцині біля крутих скель. Одного разу матір прослідкувала за донькою. Почувши в темряві шепіт закоханих, почала їх голосно лаяти. Аж погода раптом зіпсувалася і вперіщила злива. Утворився бурхливий водяний потік, що зірвався зі скель та змив двох закоханих. У темряві годі було їх рятувати... Матір, що стала свідком трагедії, щовечора приходила до водоспаду, і щоночі у лісовій темряві і шумі водограю їй вчувався шепіт доньки. Саме тому й назвали водограй Шипотом.

11 views0 comments