• Хотинські вісті

Депутати Хотинської громади звернулися до високопосадовців щодо зростання тарифів

Updated: Jan 27, 2021Також прийняли рішення про підтримку малого бізнесу після локдауну


Сьогодні на сесії міської ради депутати прийняли звернення до Президента, очільників Уряду та Верховної Ради щодо підвищення цін на газ, його доставку та електроенергію.– Міською радою підготовлено текст звернення до Президента В. Зеленського, прем’єр-міністра Д. Шмигаля та голови Верховної Ради України Д. Разумкова щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл природного газу, електроенергії. Прошу депутатів його підтримати, – закликав міський голова Андрій Дранчук.

Також він поінформував, що з цього приводу попередньо, 11 січня, прийнято спільне звернення голів усіх громад Хотинщини.


Депутати міської ради одноголосно підтримали звернення щодо тарифів.


У прийнятому депутатському зверненні зокрема йдеться:


«В Україні зберігається складна епідеміологічна ситуація, поглиблюється криза в економіці, зазнають збитків підприємці, зростає рівень безробіття та бідності. Платоспроможність українських родин погіршилася, а ціни на електричну енергію та газ невпинно ростуть, а разом з ними накопичуються борги населення.


За таких умов додаткове підвищення цін на електрику та газ для людей перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, призводить до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь...


Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї... Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальних тарифів призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.


Ми звертаємося до Президента України, як гаранта Конституції, вжити невідкладні заходи для недопущення зростання цін на електричну енергію та природний газ для населення.


Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення... Внести зміни до державного бюджету на 2021 рік для забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій.


Звертаємося до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути рішення про скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитися від намірів подальшого підвищення цін».


Також у зверненні наполягається, щоб керівництво держави скасувало (знизило) плату за транспортування газу.Підтримка малого бізнесу


Ураховуючи те, що чимало представників малого бізнесу не працювали під час локдауну, опинилися у складній ситуації через карантинні обмеження, депутати ухвалили рішення про підтримку підприємців шляхом зниження податкового тягаря.


Хотинська міська рада вирішила зменшити ставку єдиного податку для платників другої групи із 20 до 15 відсотків на період із 1 лютого до 1 квітня (оскільки раніше, у січні, не було змоги зібрати і провести сесію міськради). Але йдеться саме про тих підприємців, котрі не працювали під час локдауну (окрім тих, що здійснюють роздрібну торгівлю харчами, яка була дозволена).


108 views0 comments