• Хотинські вісті

День вишиванки єднає та надихає


День вишиванки, започаткований студентами з Чернівців, давно «переріс» у Всесвітній. Це свято, яке єднає і повертає нас до свого коріння, духовної скарбниці народу. Люди у різних куточках планети одягають наш національний одяг та влаштовують святкування, флешмоби, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти задля збереження українських цінностей та їх популяризації у світі.


«Нині вишиванка – це вже не просто одяг, а символ української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців за кордоном, які цього дня також одягають вишиванки», – переконана засновниця цього свята Леся Воронюк.

Всесвітній день вишиванки широко відзначають на Хотинщині. Тисячі юних та дорослих краян у четвер одягнули вишиті сорочки на роботу чи навчання.

Щоправда, цього року погода внесла свої корективи. Святкова хода вулицями Хотина майоріла не лише українськими орнаментами та барвами, а й різнокольоровими парасольками. Дійство відбулося не на відкритому просторі, як планували організатори, а у фойє районного будинку народної творчості та дозвілля. Відкрив захід народний аматорський ветеранський хор молитвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Піднесений настрій створили патріотичні пісні та хореографічні композиції від талановитих діток. Оскільки у ці дні відзначають також День пам‘яті жертв політичних репресій, то пригадали усіх невинно ув‘язнених, зокрема режисера Олега Сенцова.

Найочікуванішою та видовищною кульмінацією дійства став флешмоб: сто учнів Хотинської гімназії в однакових вишитих сорочках із національними стягами та кольоровими аркушами утворили символічну червоно-чорну вишиванку. Наприкінці юним учасникам свята роздавав морозиво військовий капелан, священик храму святих благовірних князів Бориса і Гліба ПЦУ Дмитро Шора. Й усі разом зробили спільне фото на пам’ять.

Тетяна Коваль.


34 views0 comments