• Хотинські вісті

Дві пожежі сталися на відкритій території, вогонь охопив загалом 9 гектарів


Рятувальники застерігають: випалювання сухостою – загроза природному фонду, людським життям та оселям!


Розпочався пожежонебезпечний період, коли внаслідок необережного поводження з вогнем або умисного підпалу сухостою можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим – тварини та птахи, які там мешкають.


Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я.

Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарські споруди. Більше того, навіть самі палії стають жертвами умисно спровокованого полум’я.


Так, 30 березня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу неподалік села Чепоноси Рукшинської територіальної громади. Прибувши на місце події, вогнеборці встановили, що на відкритій території зайнявся сухостій. У результаті, вогнем знищено 4 гектари наземної екосистеми.


4 квітня пожежно-рятувальний підрозділ м. Хотин ліквідував пожежу за межами села Ворничани Хотинської територіальної громади. На відкритій місцевості горів окремими осередками трав’яний настил. Площа займання становила 3 га. Вогнеборці одразу приступили до гасіння пожежі підручними засобами. На щастя, внаслідок цих подій ніхто не постраждав.


Шановні мешканці Хотинщини, звертаємо вашу увагу: нещодавно прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях.


За спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тисяч гривень. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!

Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:


- не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;

- не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;

- категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;

- організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;

- не складуйте легкозаймисті матеріали поблизу очерету;

- очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;

- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;

- при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;

- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;

- проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.


Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.


Якщо ви помітили займання на відкритих територіях, сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.490 views0 comments