• Хотинські вісті

Велетенські квіти, світильники, фотозони та ростові фігури створюють майстрині з Хотинщини


Талановиті майстрині з Малинців Антоніна Снігур та Інна Тимчук мають незвичне захоплення – створюють велетенські квіти зі штучних матеріалів для декору інтер’єрів, а також креативні квіти-світильники і ростові фігури.


Дивовижні маки і троянди, ромашки і соняшники у понад 2 метри заввишки, які з’являються на світ у невеличкій кімнаті у майстринь удома, прикрашають оселі та слугують оригінальними фотозонами для різноманітних святкових подій.– Наш творчий дует ми назвали «Farfalla decor». З італійської перекладається як метелик – це щось яскраве, легке, як частина літа, як шматочок казки, яку хочеться подарувати кожному, – кажуть майстрині.

41-річна Інна Тимчук після закінчення Чернівецького медичного коледжу 15 років пропрацювала у міській дитячій лікарні. Нині ж повністю віддається улюбленій справі. 39-річна Антоніна Снігур займається продажем металопластикових конструкцій (вікон, дверей), а у вільний від роботи час з подругою Інною творить дивовижні вироби.


– Нас познайомили діти у Малинецькому садочку, – пригадують майстрині про початок своєї дружби та створення творчого дуету «Farfalla decor». – Просто зустрілися однодумці з багатою і яскравою уявою. Гарний був час, дружна група. Ми готували виступи до свят: шили костюми, майстрували декорації. Давали волю фантазії. До свята матері створили перші квітки – головні убори для маленьких танцюристів. Танок квітів неабияк вразив присутніх, наче клумба ожила! Це було 14 років тому...– Потім співпрацювали з багатьма школами та садочками району, – продовжує Інна. – Міцний та еластичний гофропапір давав змогу робити не тільки квіти, а й овочі, фрукти, грибочки і навіть паперове плаття для конкурсу.


Останні роки хобі переросло у можливість підзаробітку. Адже з’явилося багато інтернет магазинів з товарами для рукоділля, де можна замовити все, що потрібно. Різноманітність матеріалів вражає! Справжній рай для тих, хто хоче творити.На питання про те, як можна синтетичний матеріал перетворити на таку красу, Антоніна відповідає:

– Спочатку треба за необхідними розмірами вирізати квадрати, а вже з них – листочки потрібної форми. В основному, вирізаємо вручну, на око. Потім за допомогою будівельного фену формуємо листочки. Працювати з цим приладом треба дуже обережно, бо видає надто високу температуру – 400-600 градусів за Цельсієм. На мій погляд, ця техніка не є важкою, і при бажанні можна «набити» руку. В основі стеблини – звичайна металопластикова труба, яка гнеться. Потім комбінуємо деталі. Готову квітку розфарбовуємо. Також намагаємося зробити її максимально зручною для транспортування.– Для створення ніжних і повітряних піонів використовуємо гофрований папір італійської фірми, для троянд, орхідей, георгін – фоаміран, матеріал, який тримає форму за будь-якої погоди та не боїться дощу, представлений у великій кольоровій гамі. З нього ми робимо також прикраси на весільну браму, – доповнює Інна.


Ще використовують ізолон. З нього ідеально виходять світильники і торшери, оскільки він пропускає світло.

Великою популярністю користуються торшери з глітерного фоамірану. При попаданні світла на пелюстки створюється казковий ефект. Такі вишукані квіти-світильники не тільки прикрашають оселю, а й створюють затишну і приємну атмосферу.

За словами майстринь, на виготовлення одного виробу потрібно день–два, а інколи й тиждень, у залежності від його розміру і складності. Проте умілиці не втомлюються експериментувати та вчитися, вдосконалювати навики, переглядаючи відео численних майстер-класів.


– На майбутнє у нас багато ідей і планів. Під час карантину пройшли онлайн курси флористів, опанували виготовлення ростових фігур, які останнім часом стали дуже популярними. Плануємо поїхати до Львова на курси «Новітні матеріали для фотозон». Головне – рухатися, шукати свій стиль, завжди учитися, – каже Антоніна.


– Виготовляли декорації для фотосесій. Це і фламінго, і гігантські пір’я, і Білий Кролик, крила Ангела (великі, малі, рожеві), полуниця, солодощі, ляльки, цифри та інше, – розповідає Інна. – Особливе задоволення – створювати фотозони для наречених, бути частиною їхнього свята. Прикрашаємо дні народження, хрестини, випуски. Для кожної події готуємо щось особливе, нерідко працюємо вночі, перемагаючи втому.

Майстрині запевняють: прагнуть зробити все вчасно і якісно, а ще у кожен проєкт вкладають часточку свого серця.


– Щоправда, без підтримки сім’ї було б складно, – зізнається Інна. – З монтажем фотозон нерідко допомагають наші вже дорослі діти. Сила хлопців стає в нагоді... Вони дають поради, критикують, підказують, бо нинішня молодь креативна і творча. До речі, донечка Антоніни Еріка – майбутній дизайнер. Наші чоловіки допомагають у зварювальних роботах, майструванні каркасів і арок. Надійна проводка до світильників – теж їхня відповідальна робота. Тож удячні своїм рідним за підтримку і допомогу.

44 views0 comments