• Хотинські вісті

Гігантські копії старовинних люльок встановили у Хотинській фортеці

Нова родзинка для туристів

Нова оригінальна фотозона з’явилася у ДІАЗ «Хотинська фортеця» – дві величезні люльки. Як повідомила директорка заповідника Єлизавета Буйновська, вони є приблизними копіями знайдених тут старовинних люльок, які експонуються у виставках замку.

– Туристи з різних куточків України та зарубіжжя приїжджають сюди за враженнями. І їм звісно хочеться зробити незабутні фотографії на згадку, тож ми з колективом вирішили створити нову фотозону, атракцію. Спільно продумували ідею, – розповіла Єлизавета Буйновська.
– Оскільки під час археологічних досліджень на території заповідника часто знаходять старовинні люльки, то вирішили відтворити саме їх. Одна з них зроблена за зразком оригінальної турецької люльки, а друга – із клеймом «Хотинська фабрика», що засвідчує, що такі предмети виготовляли у нашій місцевості.
– Відтворили цю фотозону не просто так. Мало хто знає, що саме у нашій фортеці – одна з найбільших колекцій керамічних люльок в Україні, орієнтовно 800 предметів, – каже учений секретар ДІАЗ «Хотинська фортеця» Тетяна Нємічева.

До відзначення 400-ліття Хотинської битви на території заповідника планують створити ще декілька артоб‘єктів.38 views0 comments