• Хотинські вісті

Гігантська знахідка

У Брідках знайшли гриби, що вражають своєю величиною


Уздовж центральної дороги хутора Брідки ростуть величезні гриби. З десяток таких «велетнів» знайшов старший майстер лісу Клішковецького лісництва Тарас Дарчук.


– Так-так, це справді гриби! У народі їх називають «порхавки» або «дощовики», – розповів Тарас. – Наукова назва (Lycoperdon) – рід грибів родини печерицевих (Agaricaceae), а з’являються вони, як правило, після дощів та інколи вражають своєю величиною. За добу «дощовик» може вирости до 40 сантиметрів.


– Це їстівні гриби. Є господині, які вміють їх приготувати. Щоправда, зібрати «дощовики» треба молодими, доки плодове тіло не перетворилося у попелову масу, і готувати у той же день. У нашій місцевості такі гриби частіше використовують як лікувальний засіб, що спиняє кровотечу, знезаражує та сприяє миттєвому рубцюванню. З власного досвіду можу запевнити, що «порхавка» насправді має цілющі якості. Попільцем з висушеного гриба торік посипав відкриту рану на лапі свого домашнього улюбленця і вже за день собака поздоровів, – каже Тарас Дарчук.


Працівники лісництва мають власну прикмету, яка склалася за роки спостереження: чим більші ростуть гриби-дощовики, тим більшим буде урожай інших лісових грибів. Тож можна вирушати на «тихе» полювання.

47 views0 comments

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/