• Хотинські вісті

Галина Ковальчук отримала медаль «За лікарське мистецтво»

Updated: Aug 17, 2020


Лікарка-інфекціоністка Хотинської районної лікарні Галина Ковальчук удостоєна однієї з найпрестижніших нагород у медицині – Медалі Святого Пантелеймона. Це відзнака за професіоналізм та милосердя. У номінації «За лікарське мистецтво» її присуджують за значні особисті заслуги у сфері охорони здоров’я та практичну лікарську діяльність.


Галина поділилася, що здобути перемогу їй вдалося завдяки набутому досвіду роботи під час пандемії COVID-19.


«Саме наша область першою в Україні зіштовхнулася з цією недугою. Тож переконана, що ця перемога – заслуга усього колективу інфекційного відділення, а також Хотинської лікарні», – зазначила вона.

Таку нагороду досить важко вибороти через ретельний відбір та складний конкурс. Як розповіла Галина Ковальчук, відбір відбувався у декілька етапів: спочатку лікарка стала переможницею на регіональному рівні, подавала резюме та фото-презентацію своїх досягнень. Далі вийшла у фінал всеукраїнського конкурсу. Про неї знімали відеоролик, а також брала участь у онлайн-конференції, де потрібно було відповідати на запитання щодо професійної дільності.


За фахом Галина – сімейний лікар, проте попрацювавши кілька років, зрозуміла, що ця спеціальність їй не до душі. Тому пішла стажуватися в інфекційне відділення та почала навчатися на спеціальних курсах, щоб змінити фах.

Вагомі зміни у житті Галини відбулися у той час, коли увесь світ стикнувся із пандемією COVID-19.


– У такий важкий і тривожний час для країни і світу, коли не знали, як діяти, як краще лікувати, коли чимало медпрацівників інфікувалися, саме Галина погодилася йти у червону зону, – зауважує заступниця головного лікаря Алла Яковенко. – Її відповідальність і наполегливість у молоді роки вражає. Вона постійно консультується, радиться... А чого лише варте милосердне ставлення Галини до пацієнтів! Із турботою та хвилюванням піклується про кожного хворого.

Алла Миколаївна наголосила: «Насправді не так легко перекваліфікуватися на інфекціоніста, адже потрібно знати ще більше теоретичної інформації, набути практичні навички. А поєднувати навчання із лікуванням хворих на COVID-19 було справді важко, але Галина впоралася. Для мене, як наставниці, кращого і більшого щастя немає, коли учениця росте, вдосконалюється і перемагає. Галина – це і моя гордість, і гордість нашого міста».


Молода лікарка-інфекціоністка поділилася: «Моя основна мета, коли госпіталізують пацієнта у відділення, щоб він одужав, і щоб персонал був захищений та забезпечений усім необхідним і чітко та злагоджено виконував цю командну роботу. Адже, коли ти заходиш у бокс, де лежать COVID-хворі – це важко, насамперед морально. І коли вони запитують, які у них шанси, ти часом не знаєш, що відповісти… Ти не можеш дати марної надії, але мусиш заспокоїти людину, вселити їй віру в одужання, щоб були сили боротися з цією підступною недугою. Тому ми постійно вчимося, удосконалюємося – заради наших пацієнтів».


Сумно те, що Галина ще не повністю відчула радість перемоги, бо через погане самопочуття не змогла бути присутньою на урочистому врученні медалей у столиці. Проте, можливо, на день Незалежності до Чернівців приїде Національна експертна комісія, і лікарка зможе урочисто отримати заслужену нагороду.

Надія Ганчук.

35 views0 comments