• Хотинські вісті

Газ подорожчає майже до 10 гривень за кубометрУ «Чернівцігаз Збут» повідомили, скільки вартуватиме газ для побутових споживачів у січні 2021 року.


«Ціна природного газу для побутових споживачів ТОВ «Чернівцігаз Збут» у січні 2021 року становитиме 9,9286 грн за один кубометр з ПДВ», – на сторінці компанії у Facebook


Раніше у компанії зазначали, що вартість газу для побутових споживачів в Україні залежить окрім внутрішніх факторів і від зовнішніх, зокрема цін на газ на європейських біржах (NCG, TTF). А в Європі впродовж останнього місяця спостерігалася тенденція до здорожчання блакитного палива. До прикладу, ціна газу на європейському хабі TTF з 25 листопада по 24 грудня зросла на 25,7%, а на хабі NCG на 26,8%.


"Ми підвищили вартість газу лише на 11,7%, що стало можливим за рахунок раніше укладених контрактів з європейськими постачальниками."Чернівцігаз збут" закуповує газ лише у надійних європейських постачальників, тому гарантує постачання газу всім своїм клієнтам. Що ж до можливості придбання українського газу за ринковими цінами, то вони штучно обмежені. Продаж ресурсу, який видобувається державними компаніями, відбувається непрозоро. Це й призводить до такої залежності ціни на газ в Україні від цін на європейських біржах", – йдеться у повідомленні ТОВ «Чернівцігаз Збут».

21 views0 comments