• Хотинські вісті

В’язані іграшки ручної роботи подобаються дітям і навіть дорослим

Updated: Apr 3, 2021


Хобі, що приносить задоволення та перші кишенькові гроші, має 18-річна Катерина Ткач із Клішківців. Вона виготовляє оригінальні в’язані іграшки у японській техніці амігурумі.


– В’язання іграшок мене зацікавило, коли я побачила фотографію у соцмережі і захотіла спробувати, – розповідає юна майстриня. – Потім почала глибше вивчати це заняття, різні техніки. Кожна з моїх робіт виготовлена із задоволенням для себе, друзів, знайомих, родичів.


Катерина – талановита, доброзичлива дівчина. Хист до рукоділля проявився у неї ще в школі. Відвідуючи художній гурток, навчилася в’язати спицями та гачком, вишивати. Нині вона – студентка економічного факультету ЧНУ за спеціальністю «менеджмент та адміністрування».


Як тільки випадає вільна хвилина від навчання, Катерина береться за нитки і гачок і створює неймовірні іграшки. Каже, це зовсім не важко, головне, бажання та трохи терпіння.


У такій техніці амігурумі вона в’яже м’яких звірят: ведмедиків, єдинорогів, зайчиків. Лише – нитки, поролон і синтепон. Це захоплення, зі слів майстрині, дарує їй море позитивних та приємних хвилин.


А почалося все з маленького білого зайчика, якого вона зв’язала «задля інтересу». А потім не могла зупинитися, це заняття припало до душі.


Нині в неї вже кілька десятків авторських робіт. Одні продала, інші – подарувала знайомим, друзям. А головними поціновувачами її творчості є діти, які не в змозі відірвати оченят від кумедних, миловидих і приємних на дотик іграшок.


Вони безпечні для малюків, запевняє дівчина, адже виготовлені із натуральних ниток.


Своїх казкових істот вона наділяє людськими властивостями: одягає в сучасні вбрання, робить зачіски й додає модні аксесуари.

– Мені подобається результат, яка вийде іграшка в кінці в’язання, коли уже дошиваю деталі чи прикріплюю оченята. І я дуже рада коли моя іграшка до вподоби людям. Для того, щоб в’язати, необхідно підібрати нитки (у залежності для якої саме іграшки) та відповідний гачок: чим товща пряжа, тим він має бути більший, – пояснила майстриня.Родзинкою її витворів є те, що такі іграшки ручної роботи подобаються не лише малечі, а й дорослим. Вони захоплюють своєю чарівністю, приваблюють домашньою теплотою, і з ними не хочеться розлучатися.


У час, коли молодь цікавлять лише розваги та соцмережі, дуже приємно зустрічати скромних, але здібних та цілеспрямованих її представників і представниць. Побажаємо Катерині гарної долі, вдалого навчання та не полишати хобі, а розвивати його й отримувати максимум задоволення та надихати інших своїм прикладом.

40 views0 comments