• Хотинські вісті

В уряді готують зміну тарифу на електроенергіюТарифи на електроенергію в Україні невдовзі змінять. Очікується, шо з 1 липня впровадять нові умови постачання електричної енергії за умовами спецзобов’язань (ПСЗ). Імовірно, вартість струму збільшиться з 1,68 до 2,5–3 грн за кВт*год, залежно від обсягів споживання. Про це повідомляє PMG.ua з посиланням на Обозреватєль.


Підвищення зачепить не всіх українців. Планується, що чим більше споживання, то більше доведеться платити.


Ймовірно, зростання стосуватимуться тільки тих, хто використовує від 300 кВт*год струму на місяць. За кожну наступну кВт*год їм доведеться платити за новою ціною.

З іншого боку, зараз розглядають можливість повернути пільгові тарифи для тих, хто витрачає до 100 кВт*год на місяць.


"Я завжди виступав за те, щоб для тих, хто споживає більше ніж 500 кВт*год, ввели вищий тариф. Якщо у людини великий будинок і багато техніки, вона може платити 2,5 грн. Так зараз і розмірковує Кабінет міністрів. Вони спочатку думали про обсяг понад 300 кВт*год, а потім від 500 кВт*год. Такі ціни (2,5 грн за кВт*год) планують встановити 1 липня", – розповідає глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.


На думку експерта, варто ввести чотири різні тарифи: на перші 100 кВт*год у розмірі 90 коп., від 100 до 500 кВт*год – 1,68 грн, від 500 до 1000 кВт*год – 2,5 грн, і вище за 1000 кВт*год – більше ніж 3 грн. Однак і це не вирішить нестачі коштів на компенсацію вартості генерації струму.


Нагадаємо, пільговий тариф на електроенергію в розмірі 1,68 грн за кВт*год продовжили до 30 червня. Таким чином, до цього часу тариф на електроенергію змінювати не будуть.


Джерело Обозреватєль.

9 views0 comments