• Хотинські вісті

В Україні циркулює штам Дельта, тому медики закликають активніше вакцинуватисяВ області фіксують зростання захворюваності на коронавірус. Чергова хвиля COVID-19 швидко насувається.

Не виключено, що незабаром буде запроваджено низку обмежувальних заходів, які вплинуть на перебіг щоденного життя. Тож аби залишатися здоровими, не втрачати можливість заробітку чи навчання, необхідно зробити щеплення від коронавірусу.


Про це під час брифінгу в одному із центрів вакцинації заявив голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук. Він вирішив об’їхати усі центри масової вакцинації, аби пересвідчитися, що буковинці мають доступ до імунізації.


Побував сьогодні посадовець і в Хотині. Зауважимо, що у Дністровському районі є тільки два центри масової вакцинації: у нашому місті та у Новодністровську.


Наразі у центрі масової вакцинації, що діє у приміщенні Хотинської міської ради, є в наявності 4 види вакцини: від Pfizer (Comirnaty та Moderna), AstraZeneca та CoronaVac.

– З часу відкриття цього центру вакцинації тут отримали щеплення близько 200 людей. Приходить у середньому 20–25 осіб за день, хоч в окремі бувало й більше. Алергічних реакцій чи нетипових симптомів після імунізації ні у кого з щеплених не було, – повідомила головна лікарка Хотинського центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка.


Вакцинацію тут здійснює мобільна бригада фахівців пункту щеплення Хотинського центру первинної медичної допомоги. Препарати зберігають за відповідної температури у холодильнику. Усі дані про проведені щеплення заносять в електронну медичну систему, щоб можна було отримати свідоцтво про вакцинацію.З роботою пункту вакцинації у Хотині ознайомилися голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, перший заступник та заступник голови Дністровської райдержадміністрації Роман Малиш та Віталій Попов.

Вони поспілкувалися із міським головою Андрієм Дранчуком щодо доступності вакцинації для жителі громади.– В області за минулу добу зафіксовано 23 випадки інфікування коронавірусом, це вперше за тривалий час, коли виявляють більше двох десятків хворих за день, – зауважив Сергій Осачук. – Також необхідно бути готовими до розповсюдження нового агресивнішого штаму Дельта. Тому дуже важливо активізувати темпи вакцинації, щоб охопити нею більше населення краю і захистити від важкого перебігу недуги.


Нагадаємо, центр масової вакцинації у Хотині працює щодня, без вихідних, з 10:00 до 16:00 год. на першому поверсі приміщення міської ради (біля ЦНАПу). Приходити можна без запису.


Загалом на Хотинщині діють 4 стаціонарні пункти щеплень (у Хотинській, Клішковецькій і Перебиковецькій, Шиловецькій амбулаторіях) та діють виїзні бригади (Хотинського та Клішковецького центрів первинної медичної допомоги). Вакцини є у достатній кількості.

«Вакцинуйтеся, щоб уберегти і себе, і близьких», – закликають медики.56 views0 comments