• Хотинські вісті

В Україні знову введуть адаптивний карантин із поділом на зони епіднебезпекиСтепанов розповів про деякі послаблення для базового жовтого рівня


Україна повернеться до моделі адаптивного карантину, коли в межах області встановлюватиметься той чи інший рівень карантинних обмежень залежно від епідемічної ситуації. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 17 лютого.


Із 24 лютого на всій території України почне діяти адаптивний карантин. Рішення Уряд ухвалив з одноденним доопрацюванням.


«Як і влітку, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Хочу підкреслити, що рішення набуде чинності за тиждень, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись», – зазначив Денис Шмигаль.

За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, постанова передбачає встановлення базового жовтого рівня для всієї країни. Міністр розповів:


«У ньому діятимуть ті обмеження, які діють в Україні після жорстких зимових карантинних обмежень. Більш того, ми зробили деякі послаблення. Наприклад:

  • дозволятиметься проведення масових заходів, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 квадратні метри площі або з наповненістю залу до 50%;

  • дозволятимуться відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб;

  • під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць;

  • дозволятиметься працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години».


Міністр охорони здоров’я додав, що зелений рівень стане тим показником, якого регіони мають досягнути, щоб почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень.


Помаранчевий рівень, за словами Максима Степанова, не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізуватиме про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас пропонується, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.


На червоному рівні, як повідомив Міністр охорони здоров’я, вводитимуться жорсткі карантинні обмеження, за прикладом січневого карантину.


Також Вас може зацікавити: чи загрожує Чернівецькій області потрапити до червоної зони карантину?


Джерело - МОЗ України.275 views0 comments