• Хотинські вісті

В Україні запускають електронні лікарняні


Фото зі сторінки очільника МОЗ Віктора Ляшка.

Це зменшить корупційні зловживання та допоможе заощадити державні кошти, кажуть у Мінцифрі


Лікарняні — одна з найпопулярніших послуг в Україні. Щороку їх отримують 5,5 млн українців і виплачують понад 18 мільярдів гривень за листками непрацездатності. Частина з яких видавалися людям, які були насправді не хворі, а здорові. Але тепер це зміниться: цього тижня Мінцифра разом із МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ та ФССУ запустили електронні лікарняні.


“Запуск електронних лікарняних – важливий крок для впровадження режиму «без паперу» у медичній та соціальній сферах. Це – сервіс, який полегшить життя пацієнтів, лікарів та роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави”, – розповів Михайло Федоров.


Він розповів, що процес отримання лікарняного для українців значно спростився. Пацієнт приходить до лікаря на огляд. Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у реєстрі та завіряє його КЕПом.


Пацієнт отримає про це повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким хворому нараховують виплати. Про це також він має отримати повідомлення на телефон, уже від ПФУ, запевнили посадовці.


«Презентували Е-лікарняний в дії. Це – швидко і зручно, як лікарю, так і пацієнту. Разом із лікарем Київської міської клінічної лікарні №7 створили електронний лікарняний. Сам процес зайняв не більше кількох хвилин.

Ми робимо все для того, щоб процес надання медичних послуг максимально зручним та сучасним для людей. Це означає, що пацієнту більше не доведеться витрачати свій час на паперову тяганину, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності", – зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.


За його словами, запроваджені зміни не можуть запрацювати відразу, для цього потрібний час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу.Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.


На цифрові лікарняні медзаклади повністю перейдуть з 1 вересня


Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних — медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.


Також, наразі триває робота над впровадженням електронних рецептів та кабінету пацієнта.

Джерело – Міністерство цифрової трансформації України.

34 views0 comments