• Хотинські вісті

В області виявили 85 випадків повторного зараження коронавірусом


У Чернівецькій області 85 людей двічі перехворіли на COVID-19. Повторне інфікування підтвердили лабораторні тести, про це у коментарі Суспільному Буковини сказала головна санітарна лікарка області Наталія Гопко.
Значна частина тих, хто двічі перехворів на коронавірус, це медпрацівники. За словами Гопко, це пояснюється їх тривалішим контактом з інфікованими. Тому всім медпрацівникам рекомендують щепитися від вірусу, аби убезпечити себе та рідних.


Причинами повторного зараження є незначна кількість антитіл, яка виробилася після легкого перебігу, або ж зниження їх кількості.


Загалом випадки повторного зараження фіксують у людей, які перехворіли 3-5 місяців тому, адже з часом рівень антитіл до інфекції знижується.


Коли з’являється імунітет після щеплення


Голова МОЗ Максим Степанов розповів, через скільки днів з'являється імунітет після щеплення та скільки людей після ін'єкції відчували погіршення самопочуття. Про це міністр заявив в ефірі телеканалу "Україна 24". Максим Степанов нагадав, що вакцинація не дає 100% захисту проти коронавірусу. При цьому уточнив, у який період після ін'єкції препарату починає вироблятися імунітет.


"Імунітет починає формуватися від 14-го до 22-го дня після вакцинації. У світі немає жодної вакцини від будь-якої хвороби, яка на 100% захищала б від захворюваності. Якийсь відсоток людей точно не захворіє, який може захворіти, але людина буде хворіти легким або безсимптомним способом, не вимагаючи кисневої терапії, реанімації, ця людина точно буде жити. Це і називається ефективність. Вакцина дорівнює життя", – підкреслив він.


В Україні побічні реакції після щеплення проти коронавірусу зафіксовані менше, ніж у 0,5% випадків.


5 views0 comments