• Хотинські вісті

В Атаках горів автомобіль


Це вже восьме загорання авто з початку року на Хотинщині


Повідомлення про пожежу в легковику в Атаках надійшло 13 серпня. Як з’ясувалось, під час руху водій помітив загорання під капотом, зупинився та викликав рятувальників.

Вогнеборці 7-ї державної пожежно-рятувальної частини оперативно погасили пожежу, ліквідувавши загрозу вибуху.


Причина займання встановлюється. Проте, за попередньою версією, це могло статися внаслідок несправності паливної (газової) системи автомобіля.Рятувальники застерігають: у спеку ризик займання зростає!


З початку року це вже 8 випадок займання автомобілів на Хотинщині. Влітку ймовірність загорання транспортних засобів зростає, адже спекотна погода сприяє нагріву авто на відкритому сонці до 70 градусів.


Як відомо, автівка повністю вигорає за двадцять хвилин. А щоб ушкодження були фатальними, достатньо навіть п’яти хвилин. Найчастіше горіння виникає у моторному відсіку. Розпізнати загорання можливо за ознаками виділення тепла та диму.


У випадку пожежі до приїзду пожежників варто спробувати побороти стихію самостійно. Лише так ви зможете зберегти свій автомобіль частково неушкодженим. Тому, вогнегасник повинен бути в кожному транспортному засобі в доступному місці. Найкраще підійде вуглекислотний або порошковий вогнегасник об’ємом до 5 літрів.


Як урятувати свою автівку

Під час гасіння пожежі в підкапотному просторі необхідно відкрити замки капоту, при цьому направте одразу вогнегасник, адже інтенсивність горіння при його відкриванні посилюється. Найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників.


Щоб уникнути пожежі в автомобілі, дотримуйтесь наступних правил:

  • не транспортуйте бензин у пластмасових каністрах (пластмаса накопичує статичну напругу, що може стати причиною спалаху бензину);

  • перевіряйте паливні шланги автомобіля;

  • ніколи не заправляйтеся при працюючому двигуні;

  • якщо у вашому автомобілі часто перегорають лампочки або запобіжники, потрібно провести технічний огляд (можливо, це наслідки короткого замикання, через яке може статися пожежа);

  • будь-який провід у підкапотному просторі повинен бути ретельно ізольований;

  • стежте за справністю газової установки, якщо вона встановлена у вашому автомобілі.

Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки, регулярний техогляд та належна підготовка до екстрених ситуацій допоможуть уникнути пожежі на транспорті, а у разі потреби діяти швидко та впевнено.


Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

16 views

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/